Під час ремонтних робіт в центрі Івано-Франківська, комунальники несподівано наштовхнулися на цінну історичну знахідку (фото)

Під час ремонтних робіт на вулиці Лесі Українки та площі Міцкевича виявили старовинну бруківку – трилінку. 

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2017/09/trilinka.jpg

 

Про це у соцмережі “Фейсбук” повідомив Михайло Смушак, директор Департаменту комунальної політики міськвиконкому.

“Під шаром асфальту і гравію на вулицях Лесі Українки та Міцкевича виявили історичну трилінку. Наразі невідомо який її стан і кількість. Але, однозначно, на відміну від попередників, які її закатали асфальтом, ми збережемо дану бруківку і використаємо. Чи на цих же вулицях чи на тій же Станіславській чи Тринітарській.

Це, звісно, ускладнює виконання ремонтних робіт, оскільки в проекті не було передбачено знахідки трилінки, але з іншого боку – така знахідка є досить цінною і неодмінно додасть історичного шарму центральній частині нашого міста”, – написав Смушак.

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2017/09/triligka3.jpg

 

Як відомо, “трилінка” – це особлива, шестикутна форма дорожньої плитки, що складається з бетону та каменю. Вона запатентована у 1930-х роках інженером Владиславом Трилінським. До 1939-ого нею встигли покрити десятки тисяч кілометрів доріг і вулиць на Галичині, Волині та й у інших регіонах Другої Речі Посполитої. Саме така майже 90-літня бруківка в Івано-Франківську збереглася  на центральних вулицях Станіславській та Тринітарській.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Фоторепортаж: