На Коломийщині пройшов ювілейний фестиваль імені Квітки Цісик (фото)

У селі Ліски, що біля Коршева, на Циганському Горбі – приватному обійсті поета Ярослава Ясінського – відбувся 10-й літературно-мистецький фестиваль імені Квітки Цісик.

 

Квітка Цісик – американська естрадна співачка українського походження, чиї предки походять з Лісок; тут на старому цвинтарі похована її бабуся Марія Цісик, пише Дзеркало Коломиї.

 

Багато років голос Квітки був музичною візитівкою провідних американських компаній і корпорацій, зокрема, автомобільного гіганта “Форд”.

 

Вона працювала в рекламному бізнесі все своє недовге життя. Сама співачка відвідала Україну один раз у 1983 році напівлегально.

 

Ідея проведення фестивалю імені видатної землячки на Циганському горбі належить Ярославу Ясінському. Та, фактично, якби не цей невгамовний і непосидючий чоловік, фестивалю не було б і на наших теренах про Квітку Цісик, особливо про її родину, ми мали б доволі скупі відомості. Ярослав Ясінський навів контакти з родиною співачки, нащадки якої проживають у Польщі й США.

 

Ще торік на фестиваль приїжджали представники цієї родини.

 

На обійсті Ясінського стоїть недоторканним раритетом стара школа, у якій, за переказами, свого часу гостював митрополит Андрей Шептицький.

 

До цьогорічного фестивалю в одній з реставрованих кімнат школи відкрито музей Квітки Цісик та меморіальну дошку Шептицькому роботи місцевого художника Степана Гайдука.

 

Узагалі-то напочатку свого зародження фестиваль задумувався, як суто поетичний.

 

У першому й другому його проведеннях брали участь лише поети й барди ледь не з цілої України. Він був, можна сказати, більш неформальним. До пізньої ночі в саду лунали звуки гітари.

 

Але на такий розмах потрібні кошти. І в реалізації проекту активно взяли участь обласна й районна адміністрації.

 

Заодно фестиваль розширив свій формат – став літературно-мистецьким. До участі долучилися аматори художньої самодіяльності, яких щоразу організовує відділ культури РДА.

 

Однак, головним таки залишається поетичний вектор. На 10-му фестивалі читали вірші поети з Коломийщини, Чернівців та Івано-Франківська, лунали голоси молодих та зовсім юних співачок.

 

Насподіванкою став виступ поетеси з австралійського Сіднею Анни Довірак.

 

На подвір’ї йшла жвава книжкова торгівля. Гості фестивалю мали змогу придбати книжки з автографами їхніх авторів.

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Фоторепортаж: