Від стихійного лиха не захищене жодне місто, яким би розвинутим воно не було: чому Івано-Франківськ «поплив» у неділю

Перша неділя осені вирішила, що треба запам’ятатися франківцям на довгий час. Мабуть, саме тому у неділю, 3 вересня, Франківськ накрила справжня “хвиля” осені.

Здавалось би, що ніхто із жителів міста не очікував того, що вечір неділі буде таким мокрим та, у деякій мірі, яскравим. Усього за кілька годин у місті випала рекордна кількість опадів. Івано-Франківськ перетворився на маленьку українську Венецію, у якій не вистачало хіба що гондол на воді та трохи радості на людських обличчях, пише WestNews.

У місті паралізувало рух транспорту, дощі затоплювали приміські села, люди ходили по коліна у воді, а автомобілі затоплювало просто серед дороги. А на Прикарпатті людей трохи злякав град  розміром з перепелине яйце. 

Так, це все було в Івано-Франківську. Хто б міг подумати, що стихія настільки сильно накриє наше місто.

Проте головний комунальник міста, директор Департаменту житлово-комунальної політики та благоустрою Михайло  Смушак вважає, що недільна проблема з грозою трохи перебільшена.  Проблема, каже, є, але все не так погано, як про це почали говорити.

«У місті Івано-Франківську є місця, де дощові мережі під час інтенсивних опадів не витримують. У центральній частині міста є загальноскладна каналізаційна система, яка побудована навіть більше, ніж 100 років тому, – пояснює Смушак. – Під мостом на Надрічній так само не досконала система , бо рівень покриття є нижчим за рівень дзеркала річки. Там вода постійно просочується, тому потрібно будувати резервуари, ставити насоси, щоб постійно перекачувати воду. Проте вважаю, що проблем, як таких, на вулицях не було».

11533351609642_n__large

Смушак каже, що велика проблема є із дахами багатоквартирних житлових будинків. Це чи не основна причина затоплення людських осель. Та вважає, що це проблема тих, хто там живе.

«Я знаю, що МІУК у багатьох будинках доводив людям, що дахи знаходяться у незадовільному стані, що треба проводити ремонт і робити співфінансування, аби мешканці давали частку своїх грошей на реконструкцію. Та люди відмовляються», – зазначив Михайло Смушак.

Смушак запевняє, що серйозних проблем із затопленням не було. Каже, що за дві години після грози особисто об’їжджав місто і серйозних проблем не виявив.

«Це ще нормальний показник, каналізація загалом функціонує нормально. Проте аж таких сильних злив вона все-таки витримувати не може», – додав головний комунальник міста.

Та завжди бути готовим до негоди неможливо. Природа сильніша від людини і вже купу разів це нам довела.  Це підтверджує і Михайло Смушак. За його словами, від стихійного лиха не забезпечене жодне місто, яким би воно розвинутим не було.

«Так, є речі, які ми можемо покращити, от під мостом на Надрічній. Є потреба встановлювати дощовий колектор. Ми робимо все можливе, але будемо робити ще більше»,  – підкреслив Смушак.

Франківцям залишається сподіватися, що такої негоди більше не буде. Принаймні до того часу, поки все у місті не буде відремонтовано належним чином.

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 06 вересня 2017, 14:41
Коли вже цього придурка виженуть?!
Відповісти

, 07 вересня 2017, 11:00
непочищені зливні колодязі.а кажуть що немае проблеми зато в їхній голові проблем немо а люди терплять.
Відповісти

, 06 вересня 2017, 15:30
Тому,що містом керують недоумки та злодіі !
Відповісти

, 06 вересня 2017, 16:58
Кого вибираєте, ті і керують!!! А ви усі, тільки і звикли, коментарі писати. Толк з Вас усіх ніякий!!!
Відповісти

, 06 вересня 2017, 20:46
"бо рівень покриття є нижчим за рівень дзеркала річки"----викликає сумнів таке твердження.
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Фоторепортаж: