Інколи доводиться приймати непопулярні рішення, – Михайло Смушак щодо зрізання дерев на вулиці Лесі Українки (фоторепортаж)

Як повідомляли ЗМІ в центрі Франківська розпочався капітальний ремонт вулиці Лесі Українки та Міцкевича, зокрема, зрізають старі дерева і садять нові.

Проте така інціатива задовільняє не всіх. Мешканці міста в соціальних мережах активно почали висловлювати своє невдоволення щодо цього приводу. Дехто говорить, що дерева пам’ятають ще з дитинства. Мотиви таких змін пояснив головний комунальник міста Михайло Смушак для WestNews.

“Наша мета, щоб ці вулиці були зроблені, як такі показові вулиці в Івано-Франківську. Відповідно якщо ми вже робимо ці вулиці з нуля, зразковими, то необхідно, щоб повністю було витримано все. Зробити нову вулицю і залишити старі дерева, тим паче, що більшість дерев були в аварійному стані, не логічно. Тому було вирішено зрізати і посадити на те місце нові молоді дерева. Причому ми будемо садити не просто молоді дерева, а вже ті, які мають від 7 до 10 років. Це близько 5-ти метрів висотою. Це вже такі майже більші дерева. Інколи доводиться приймати непопулярні рішення, але в кінцевому підсумку від цих рішень мають виграти усі. В першу чергу загалом місто”, – коментує ситуацію Михайло Смушак.

Фото Ігор Фріс

Як приклад зрізування і заміни дерев комунальник наводить приклад франківської “Стометрівки” та польських містечок.

“Скажімо, якщо років 20 чи 25 тому не були вирізані всі дерева і  посадженні нові клени, то ми б не мали тої Стометрівки, яку маємо зараз. Якщо ми десь прогуляємося нашими сусідніми польськими містами,  там є вулички, то там замінено не тільки тротуари чи дорожнє покриття, а замінюється повністю все – освітлення, озеленення. Ми розуміли, що цей крок є не популярний і є дуже багато людей, які керуються не розумом, а більше емоціями”, – додає Смушак.

Нагадаємо, вулиці Лесі Українки та Міцкевича будуть викладені гранітного кам’яною плиткою, а під шаром асфальту і гравію на цих вулицях виявили історичну трилінку.

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 06 вересня 2017, 20:47
чому не позрізали старі липи на Шевченка а пообрізали бокові гілки залишивши і стимульнувши верхи? Ці липи -як пародії -тонкі і високі до 20-25 метрів які при вітрах так і хочуть зламатися і впасти на людей, будівлі чи транспорт. Ні краси, ні користі - лише небезпека. хто взагалі ініціатор такого обрізання? Що не можна було позрізати верхи а бокові гілеи навпаки зберегти?
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Фоторепортаж: