Відомого франківського письменника Андруховича нагородять престижною європейською літературною премією «Віленіца»

Письменник з Івано-Франківська Юрій Андрухович  здобув  першу премію фестивалю«Віленіца».

Результат пошуку зображень за запитом "андрухович"

 

Ще одну премію фестивалю у Словенії – творчу стипендію Центральноєвропейської ініціативи – отримає молодий український письменник і публіцист Андрій Любка Про це повідомляє Радіо Свобода.

Журі, головою котрого була македонська письменниця Лідія Дімковська, визнало лауреатом премії Юрія Андруховича за його «повнокровну, мужню й вільнодумну літературу, що повертає нам, середньоєвропейцям, власне та спільне минуле й майбутнє».

Назва літературного фестивалю походить від назви карстової печери Віленіца, що на південному заході Словенії, там же відбудеться і церемонія вручення нагород.

Упродовж минулих 32 років лауреатами «Віленіци» були зокрема Петер Естерхазі, Збіґнєв Герберт, Мілан Кундера, Адам Загаєвський, Клаудіо Маґріс, Анджей Стасюк. Крім головної нагороди, вручають також «Кришталеву премію Вілениці», за яку голосують усі учасники фестивалю. Серед її лауреатів у минулому були українські письменниці Наталка Білоцерківець, Таня Малярчук і Катерина Калитко.

Цього року фестиваль відбувається з 5 до 10 вересня під гаслом «Література, що змінює світ. Світ, що змінює літературу». Письменники з двадцяти країн дискутують про те, чи в постмодерністському 21-му столітті взагалі можна говорити про заангажовану літературу.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Культура: