Івано-Франківщина увійшла до п’ятірки областей, в яких найлегше вести бізнес

Івано-Франківщина зайняла третє місце рейтингу “Легкість ведення бізнесу”. Його склали експерти Офісу ефективного регулювання (BRDO) та Спілки Українських Підприємців (СУП).

Результат пошуку зображень за запитом "івано франківськ"

 

У п’ятірку лідерів увійшли: Сумська область, яка отримала найвищий бал за найкращий діловий клімат – 107. За нею йде Львівська – 103 бали. По 101-му балу набрали Івано-Франківська та  Кіровоградська. Тернопільська область завершує п’ятірку лідерів – 100 балів, йдеться на сайті Офісу ефективного регулювання.

Максимальний бал, який могли отримати міста, – 171.

Аутсайдерами рейтингу стали: Чернігівська область – 81, Херсонська – 79, Луганська – 75 балів.

Щоб оцінити наскільки легко та зручно вести бізнес в регіонах України, експерти BRDO адаптували методологію Світового банку та опитали сотні вітчизняних підприємців.

За основу дослідження було взято чотири напрямки взаємодії підприємців із владою, а саме: сплата місцевих податків; одержання дозволів на будівництво; оформлення земельної ділянки під об’єкт нерухомості; приєднання до електромережі.

«На Херсонщині ви будете одержувати дозволи на будівництво в середньому 147 днів, у той час як на Одещині – лише 68 днів. Такі фактори не створюють сприятливі умови для інвестицій, а інколи і прямо перетворюється у знак «стоп» для підприємців. Ми розробили рекомендації для виправлення, як таких ситуацій, так і низки інших проблем, які були виявлені в ході дослідження. Сподіваюсь, що регіони дослухаються», – зазначив голова BRDO Олексій Гончарук.

Ознайомитись з повною версією рейтингу «Легкість ведення бізнесу. Regional Doing Business» можна за посиланням.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Економіка: