У «приватній армії» франківської «Свободи» стався розкол: ветерани АТО обурюються, що прогульники мають більшу премію, а ніж ті хто чесно працює

Днями на сторінці очільника Міської асоціації учасників АТО Василя Андріїва у Facebook з’явився допис із претензіями до роботи муніципальної варти.

Там, зокрема, йшлося про те, що  зафіксовані в документах великі премії (80-100%) нараховують за незрозумілими критеріями та чому у складі варти є мешканці інших областей у той час, коли наші бійці АТО стоять на біржі праці, інформує журналістка WestNews. Нагадаємо: муніципальна варта – комунальне підприємство, створене рішенням Івано-Франківської міськради від 08.07.2016 р. Подібні структури є в містах Львові, Чернівцях. Завданнями діяльності варти, згідно зі статутом, є охорона публічного порядку, безпеки в місті, забезпечення спокою, охорона комунального майна, захист законності та контроль за сферою благоустрою. За статутом, структура “підзвітна й підконтрольна Івано-Франківській міській раді, виконавчому комітету, міському голові та управлінню з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів  міської ради”. Формально варта підпорядкована начальнику управління надзвичайних ситуацій Ігорю Влізлу.

Муніципальна варта у складі на час створення: фото з відкритих джерел

Муніципальна варта у складі на час створення: фото з відкритих джерел

Очільник “Івано-Франківської обласної асоціації учасників та ветеранів АТО” Тарас Шпук на наше прохання прокоментувати інформацію відповів, що особисто до нього представники муніципальної варти зверталися з проханням подати кандидатуру на роботу в варті. Тож у цій структурі наразі працюють учасники АТО, рекомендовані асоціацією.

Більше інформації розповів сам голова “Міської асоціації учасників АТО” Василь Андріїв. За його словами, ситуація загострилася через те, що до асоціації звернулися четверо бійців, котрі поскаржилися на необґрунтований, на їхню думку, розподіл премій між працівниками.

-Коли тільки створювали муніципальну варту, ми спочатку хотіли відкоригувати статут, щоб на це мала вплив вся міська рада, щоб громадськість могла долучитися зі своїми пропозиціями чи зауваженнями, – каже пан Василь. – Друге питання – щоби муніципальна варта формувалася з демобілізованих учасників АТО, які мають досвід у бойових діях і могли би забезпечувати порядок громадян. Не всі наші пропозиції було враховано, так чи інакше вона була утворена. Зараз там більша половина, понад 22 учасники муніципальної варти є цивільні люди, притому з інших областей України. Це не є принципово, але ми зробили зауваження, що в нас понад сотня бійців стоять на біржі праці – чому б не співпрацювати з нами.

Василь Андріїв: фото з відкритих джерел

Василь Андріїв: фото з відкритих джерел

-Окрім того, до нас звернулися чотири наші бійці, працівники муніципальної варти, яким увірвався терпець, – продовжує Василь Андріїв. – Ми розуміємо, що там є якийсь внутрішній конфлікт, але, на їхню думку, вони стикнулися з несправедливістю. У варті ставка складає 5 000 грн і може бути 100% премії, і хлопці зауважили той факт, що вони працюють всі нормо-години і понаднормові години і мають 50-60% премії, а люди, які, з їхніх слів, з інших областей і цивільні отримують 100%, притому відвідуючи роботу пару разів на тиждень.

На наші питання Василь Андріїв пояснив, що ще при утворенні муніципальної варти Богдан Кухарук звертався за кандидатами на роботу, але через невраховані зміни у статуті та скептичне ставлення до ідеї асоціація не подала своїх кандидатур.

-Ми керувалися й інформацією про заробітню платню, – пояснює очільник міської асоціації. – Там була задекларована зарплата у 5 000 грн, а в людей родини, і за такі кошти не всі були готові працювати. Ми не знали, що там може бути таке преміювання, і хлопці зможуть заробляти 10 – 15 тисяч гривень. На мою думку, у Франківську є багато бійців АТО, які готові йти працювати за такі гроші. Якщо буде пропозиція зі сторони керівників муніципальної варти до формування штату, ми будемо тільки “за”. Хоча на нараді я почув, що, у принципі, місць у них поки немає.

Ситуацію, яка склалася, прокоментував і очільник Івано-Франківської муніципальної варти Богдан Кухарук. Він пояснив, що насправді в муніципальній варті зараз працюють тільки дев’ять вихідців з інших областей включно з ним самим. 60% штату складають учасники бойових дій на Сході України, а в решту 40% входять цивільні працівники вузьких спеціальностей (бухгалтер, економіст тощо), хлопці, які мають проходити строкову службу в ЗСУ.

-На початку створення варти я зустрічався з усіма керівниками особисто, і розмова була така: ми формуємо штат з атошників. У них є працівники, які прийшли від нас, – наголошує керівник варти. – Асоціація обстоює права людей, які, на наш погляд, недостатньо якісно виконують свою роботу і тому мають 50-60% премії. Основним документом, який регламентує порядок нарахування зарплат та премій, у нас є колективний договір. Це все відкрита інформація, у вільному доступі.

-Щодо несправедливого розподілу премій – це є наклеп. В основному проблема в тому, що люди, які працюють в муніципальній варті, не перетинаються у своїй роботі. Тобто, якщо людина охороняє комунальне майно на вулиці Галицькій, вона не знає, як працюють люди, наприклад, у центрі міста.

За колективним договором, як пояснив Богдан Кухарук, ставка для працівника муніципальної варти складає 5 000 грн, а мінімальна премія, обов’язкова до виплати, становить 50%. Більші премії залежать від якості виконання та специфіки роботи, яку мають за місяць працівники.

Богдан Кухарук: фото з сайту http://www.ozo.org.ua/

Богдан Кухарук: фото з сайту http://www.ozo.org.ua/

Зрештою, Богдан Кухарук зі своїм заступником, міський голова Руслан Марцінків та хлопці, які мають претензії, зібралися минулого понеділка в кабінеті мера, аби обговорити цю проблему і знайти конструктивне рішення. Міська асоціація учасників АТО запропонувала керівництву варти чіткіше прописати критерії нарахування премій, зібрати збори чи вжити інших заходів, аби  претензії між працівниками можна було внутрішньо вирішувати, а також висвітлювати перед усіма інформацію про те, кого і за що якою премією нагороджують.

За словами Василя Андріїва, асоціація наразі готова до плідної співпраці з муніципальною вартою. Тож бажаємо всім, хто діє “на стороні добра” в нашому місті, саме цього – порозуміння і корисної взаємної діяльності.

 

Нагадаємо, Для чого Муніципальній вартій Івано-Франківська "геймерський" комп’ютер за понад 65 тисяч гривень? (фото)

                  Прикарпатські «атовці» скаржаться, що в Муніципальну варту "свободівці" набирають «заїжджих», тоді як франківські ветерани змушені стояти на біржі

 

 

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 09 вересня 2017, 22:24
компютер за 70 тис.грн. вже купили чи ні? може будут гратисі в ігри, а не людям по місту заважати?
Відповісти

, 10 вересня 2017, 9:27
"Приватна" варта за народні гроші. Скоти.
Відповісти

, 10 вересня 2017, 11:47
Головний АТОшник у них диванний комбриг юрист Олежик Лемчак, який усе АТО провів на дивані у Хриплині ховаючись від воєнкомату у пивниці. Зате надбавку має вузький спеціаліст 100%. АТО у нього пройшло у погребі. УРА
Відповісти

, 10 вересня 2017, 21:18
Все пішло шекреберть. Одних бандитів розміняли на інших. Раніше був Бандюкович і блатні. Тепер нові шахраї, гопники та рекетири і всі під національними гаслами. В усіх посвідчення учасника АТО куповане. Скрипничук герой штурму донецького литовища, малий Шкутяк брав Славянськ. Має орден за те що своїм тілом закрив ворожу амбразуру. Це ж сміх та й годі
Відповісти

, 15 вересня 2017, 13:34
Мудак, я був біля Щкутяка коли йому 82- гою міною ногу в кількох місцях переламало і в голову дісталося. У Георгіївці в не у Словянську. За твої слова тупого мудака, всі хто з ним воював тобу харю натовчуть
Відповісти

, 11 вересня 2017, 11:34
шкереберть, летовище!!Не будь банєком!
Відповісти

, 11 вересня 2017, 8:56
Що таке Муніципальна варта?Що то за такий підрозділ з охорони правопорядку, який отримує зарплату і немалу?Колись охороняли порядок добровільна народна дружина спільно з працівниками міліції і без всякої зарплати чи доплати. Правда додавали до відпустки три дні.Щоб не було ніякого розколу у Муніципальній варті пропоную її розігнати взагалі та добавити штат поліцейських на яких і покладено охороняти громадський правопорядок.Так ми наведемо порядок і збережемо бюджетні, тобто наші з вами, кошти, які можна буде направити в інші галузі такі як охорона здоровя, культура, освіта та захист малозабезпечених.
Відповісти

, 11 вересня 2017, 9:49
Марцинків з Кайдою прорахувався.Він думав створити власну армію,яка буде їх захищати.А насправді створили якесь незрозуміле бородате кодло,де немає ні дисципліни ні якоїсь визначеної форми одягу.А прфесійні навички взагалі під сумнівом.Тай кого вони можуть захищати?Їх добре налякати,то вони не будуть знати куди втікати.
Відповісти

, 11 вересня 2017, 10:01
Яку роботу може організувати Влізло?Він колишній помічник регіонівського нардепа Сафіуліна.Причому декількох скликань.http://posipaky.info Щей мобілізаційну роботу очолює маючи доступ до даних наших бійців.
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Фоторепортаж: