Здорожчання цигарок: яких висот сягне ціна на сигарети наступного року (відео)

Погані звички стають менш доступними. В Україні поступово дорожчатимуть цигарки.

Українська влада готова підвищувати акциз на тютюнові вироби і максимально наближати їх до європейськиїх показників. Міністерство фінансів навіть розробило відповідний законопроект змін у Податковий кодекс.


Наразі, пачка цигарок коштує в середньому 28 гривень. Після здорожчання її вартість може зрости до 35-ти.

З наступного року уряд планує вчергове підвищити акциз на тютюнові вироби. Майже на 30%. Такі вимоги містяться в Угоді про асоціацію України з ЄС. Наразі акциз складає 21 євро за 1000 цигарок. В планах влади поступове підвищення акцизу до мінімального європейського показника.

Досягнення 90 євро на 1000 сигарет означає поступове і досить амбітне підвищення акцизних податків щорічно протягом наступних декількох років,
– зазначила фахівчиня Світового банку з охорони здоров'я Олена Дорошенко.

Вийти на європейське оподаткування тютюну Україна планує до 2025 року. Тоді пачка цигарок буде коштувати 3-4 євро. За нинішнім курсом це в районі 100 гривень. За словами експертів, подорожчання тютюнових виробів дозволить зменшити їх споживання. Цю тенденцію видно вже зараз.

Тільки за 5 місяців 2017 року завдяки підвищенню акцизів українці викурили на 6 мільярдів сигарет менше,
– зауважив голова правління ГО "Життя" Андрій Скіпальський.

За цей період зросли і доходи в бюджет.

"Доходи зросли на 2,6 мільярда гривень, або на 25%", – сказав Скіпальський.

Фахівці запевняють, при збережені підвищення акцизу на 20% щорічно до 2020 року Україна отримає надходжень в державну скарбницю на рівні 2,5% ВВП. При цьому знижуватиметься і рівень контрабанди в країни ЄС. Та головне – це якісно вплине на здоров'я українців.


Нагадаємо, 9 вересня вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України про підвищеня мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 11 вересня 2017, 14:29
Чим вище ціни тим ближче ми до Європи. Це перемога. Ще тарифи з жовтня піднімають. Тому що не зрадь Рошен
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Економіка: