Історична хроніка: як більшовики вдруге окупували Станіслав (відео)

Програма “Оцифрований Франківськ” показує кадри історії міста, які збереглися на кіноплівці. У мережі опублікували фрагмент кінохроніки за липень 1944 року, коли у місто Станіслав вдруге входить Червона армія.

В пропагандивному німому сюжеті, де люди начебто вітають нових визволителів, бачимо не тільки солдатів, а й види міста з висоти пташиного польоту, вокзал, пошкоджені мости, поштамт та ратушу,   пишуть Версії з посиланням на  Вежу.

Цікавим є те, що під час урочистого святкування 30-ї річниці так званого визволення міста генерал-майор запасу Василь Федотов, який був керівником 569-го стрілецького полку, що брав участь тут у боях, повернувся до Івано-Франківська і зробив його мешканцям цікавий подарунок. Він передав кіноплівку, відзняту у перші дні після приходу радянських військ. З того часу копія фільму зберігалася у краєзнавчому музеї. Оригінал фільму є у Російському державному архіві кінофотодокументів у місті Красногорську, що під Москвою.

Робоча назва: “Город Станислав”, обліковий номер – 8913, дата випуску – 1944 рік, звук – німий, колір – чорно-білий, метраж – 414,2м, що становить близько 12 хвилин. Фільм складається з двох частин, а операторами є Кацман і Ейберг. Відео було оцифроване на кіностудії Довженка.

 

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 12 вересня 2017, 16:26
Але відео прикольне забули вирізати як більшовиків з квітами зустрічали. Окупанти більшовики перший раз вигнали окупантів поляків, котрі в свою чергу років за 20 перед тим вигнали окупантів австрійців. А вдруге більшовики вигнали окупантів німців. Коротше єдині погані окупанти то були совіти. Бо німці, поляки і австрійці то Європа. Отже вони гарні окупанти
Відповісти

, 12 вересня 2017, 17:55
100500
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Фоторепортаж: