На базі Національного заповідника "Давній Галич" відбулося виїзне засідання консультативної ради з питань місцевого самоврядування (фото)

На базі Національного заповідника "Давній Галич" відбулося виїзне засідання консультативної ради з питань місцевого самоврядування. Як пояснив на початку засідання голова обласної ради Олександр Сич, місце проведення обрали для того, аби акцентувати увагу органів місцевого самоврядування та громадськості на необхідності відновити славу Галича. "Це родзинка не тільки Прикарпаття, а й всієї України. Оскільки ми визначили стратегічним напрямком розвивати в області туристично-рекреаційний потенціал, то в цьому контексті гріх не скористатися можливістю відновити славу Давнього Галича", - розповів Олександр Сич.

В ході засідання присутні заслухали інформацію про стан виконання рішення Консультативної ради щодо надання районними та міськими радами міст обласного значення фінансової допомоги для проведення ремонтних робіт в Івано-Франківському обласному госпіталі ветеранів війни та ознайомилися з питаннями порядку денного сімнадцятої сесії обласної ради, яка відбудеться 15 вересня 2017 року.

Найбільшу увагу члени Консультативної ради приділили обговоренню питання про відновлення та збереження пам'яток Давнього Галича. "Починати відновлювати славу Галича треба з повернення останків князя Ярослава Осьмомисла. Щоб це зробити, ми повинні відновити Успенський собор, бо лише так Церква погодиться на повернення останків", - розповів голова Галицької районної ради Павло Андрусяк.

На потребі збереження фундаменту Успенського собору і його відновленні наголосив  також директор заповідника Віталій Костишин. За його словами, Міністерство культури України готове фінансово підтримувати цю справу, однак необхідна допомога обласної ради в інформуванні населення про Національний заповідник.

Як відзначив Олександр Сич, облрада вже робить кроки у цьому напрямку. Зокрема, сприяла у закупівлі тематичної літератури про Галич та розповсюдження її не лише на території області, а й всієї України.

Керівник депутатського корпусу також наголосив, що першочерговим завданням сьогодні  є прийняття Програми відновлення та збереження пам’яток Давного Галича, бо кошти з обласного бюджету можуть виділятися тільки за цільовим призначенням. За словами посадовця, програма була напрацьована ще на початку цього року, але досі знаходиться на аналізі в обласній державній адміністрації. "Пропозиції так і залишаться пропозиціями, якщо ми не приймемо програму і не почнемо її реалізовувати", - підкреслив Олександр Сич.

За результатами обговорення Консультативна рада рекомендувала облдержадміністрації подати в обласну раду Програму відновлення та збереження пам’яток Давного Галича до кінця року та напрацювати звернення до сусідніх областей Галицько-Волинського регіону щодо підтримки відновлення Давнього Галича. Окрім цього, члени Консультативної ради закликали районні ради та міські ради міст обласного значення долучитися до фінансування програми після її прийняття.

Опісля посадовці відвідали об’єкти Національного заповідника. Зокрема, побували у церкві Різдва Христового ХІІІ століття, церкві Святого Пантелеймона ХІІ століття та церкві Успіння Богородиці XVI століття.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: