Потенційна Городенківська ОТГ втратила 40 млн.

Таку думку висловив директор Івано-Франківського регіонального відділенняАсоціації міст України Юрій  Стефанчук під час інформаційної зустрічі з лідерами потенційної Городенківської ОТГ, на якій було обговорено перспективи її утворення.


За його словами, зміни до бюджетного законодавства дають можливість в ОТГ отримувати додаткові надходження до бюджетів у вигляді податку на доходи фізичних осіб. Водночас об’єднані територіальні громади прирівнюються за бюджетним статусом до міст обласного значення. На переконання експерта, ОТГ — це новий формат місцевого самоврядування,
де головним аспектом є довіра до влади «Потенційна Городенківська ОТГ налічує понад 50 тис. жителів, а це посутній показник для розрахунків інфраструктурної субвенції, — наголосив Юрій Стефанчук. — Опоненти реформи свого часу називали інфраструктурну субвенцію цукеркою децентралізації, проте вона стала систематичною підтримкою держави об’єднаним територіальним громадам. А потенційна Городенківська ОТГ у форматі об’єднання 29 сільських рад уже втратила можливість за 2 роки отримати її у розмірі приблизно 40 млн. грн.


Невирішених проблем чимало, й альтернативи нині цим грошам немає. Не варто забувати про власні надходження, а це тут приблизно 80 млн. грн., які у процесі реформування місцевого самоврядування повинно зростати за рахунок збільшення числа платників податків, яких треба вивести з тіні. Також необхідно провести інвентаризацію земель. Потенційна Городенківська ОТГ — одна із найбільших на Прикарпатті, кожен учасник якої, включившись в командну гру, зможе працювати на спільний успішний  результат».


Учасники заходу були одностайними в тому, що тільки шляхом доброго врядування можна змінити нашу країну, а в результаті об’єднання громади отримають не лише владу і гроші, а й величезну відповідальність.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Політика: