Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів пресують прокуратура і виконавча служба

У понеділок, 2 жовтня, на територію ДП «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів» (ІФ КХП) прибули представники прокуратури та виконавчої служби, які намагалися завадити роботі підприємства. Вони вимагали допустити їх на територію для опису майна комбінату, хоча відповідних документів для цього не надали, повідомляє прес-служба ІФ КХП.

Незважаючи на порушення, представників прокуратури і виконавчої служби допустили на територію для опису майна підприємства. Натомість, замість задекларованої цілі візиту, «гості» намагались отримати доступ до майна поклажодавців (це ті, що віддають зерно на відповідальне зберігання) та контрагентів комбінату. Вони навіть спробували завадити плановому відвантаженню зернових, що належать одному із контрагентів. У чому проблема?

Ще у 2003 році, коли на ІФ КХП було інше керівництво, комбінат самовільно використав зерно, закладене для зберігання Держрезервом — понад 7 тис тонн. Лише через 13 років, влітку 2016-го, Держрезерв пред’явив позов на суму в понад 40 млн грн. З них: 8,45 млн — це вартість власне зерна, а 31,78 млн грн — штраф (8,46 млн) і пеня (23,32 млн).

Прес-служба комбінату наголошує на тому, що до призначення нинішнього директора — Володимира Дегтяра — Держрезерв не мав претензій до підприємства.

16 листопада 2016 року Господарський суд Івано-Франківської області частково задовольнив позов — на 9,24 млн грн.

16 травня 2017-го ІФ КХП подав до суду заяву про відстрочку виконання цього рішення. 11 серпня господарський суд призначив її до розгляду на 10 жовтня, а вже 22 серпня ухвалив зупинити провадження по розгляду заяви до повернення матеріалів справи до суду першої інстанції. На сьогодні справа перебуває на розгляді у Вищому суді, але…

4 вересня до комбінату надійшла постанова про відкриття виконавчого провадження про стягнення з підприємства 9 млн грн.

19 вересня — накладений арешт на рахунки, що повністю заблокувало роботу підприємства, можливість виплачувати зарплати, податки, проводити господарську діяльність.

28 вересня ІФ КХП надіслав клопотання щодо призупинення дії виконавчого провадження. Проте, як повідомляє прес-служба комбінату, жодної відповіді вони не отримали досі, хоча, згідно з нормами, його мали надіслати не пізніше наступного дня після отримання.

Керівництво комбінату вважає такі дії неприпустимими, а з огляду на останній інформаційний шум, розцінює це як прямий підрив роботи підприємства. Адміністрація ІФ КХП звертатиметься з позовами до суду про неправомірні дії представників виконавчої служби. Крім того, обіцяють написати звернення до міністра юстиції України — щодо відповідності займаним посадам працівників виконавчої служби. Також, зважаючи на те, що комбінат належить до сфери управління Мінагропрому, звертатимуться до міністерства і до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

Натомість, як повідомляє “Фіртка”, представники виконавчої служби мають зовсім іншу позицію та вважають, що їм перешкоджали виконувати їхні обов’язки.

«Коли ми прибули на місце виконання, нас зустріли невідомі люди, які не представилися і не показали посвідчення, – каже начальник Івано-Франківського міського відділу Державної виконавчої служби Ярема Богак. – Судячи з їхніх слів, це представники охорони. Попри те, що були залучені працівники поліції, сюди нас не впускали. Керівництва на місці немає. Вся бухгалтерія ведеться у Києві. Ніяких документів на майно також немає, як і матеріально призначених осіб щодо майна».

При цьому адміністрація ДП «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів» вважає події 2 жовтня неправомірними нападками з боку представників державної влади, тому проситиме прем’єра захистити підприємство, якому «просто не дають нормально працювати, тим паче у сезон, коли найважливішим завданням є збір урожаю».Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Корупція: