Олег Гончарук: Досвід країн Вишеградської групи у трансформації соціально-економічної сфери є цінним для розвитку Прикарпаття

На цьому під час зустрічі з послами країн Вишеградської групи, зокрема, Надзвичайним і Повноважним Послом Угорщини в Україні Ерно Кешкенем, Надзвичайним і Повноважним Послом Словацької Республіки в Україні Юраєм Сівачеком, заступником Глави місії Посольства Республіки Польщі Яцеком Журом, Надзвичайним і Повноважним Послом Чеської Республіки Радеком Матулою та Генеральний консулом Чеської Республіки у Львові Павелом Пешеком наголосив голова облдержадміністрації Олег Гончарук.

Зазначимо, що участь у розмові взяли також перший заступник голови ОДА Марія Савка, заступники Ігор Пасічняк, Богдан Кобилянський, а також заступник голови обласної ради Сергій Басараб.

«Країни Вишеградської групи неабияк сприяють розвитку нашої держави на шляху до Європейської спільноти. Вагомим для України стало визнання Вами нашої незалежності та суверенності, надання технічної та гуманітарної підтримки у тяжкий для нас час, коли розпочалася військова агресія з боку Російської Федерації, анексія Криму, - зазначив очільник області. – Сьогодні ми цінуємо Вашу позицію щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС, надання безвізового режиму».

Олег Гончарук також наголосив, що незважаючи на налагоджену співпрацю між областю та країнами групи у різних соціально-економічних сферах, Івано-Франківщина готова переймати досвід  у впровадженні багатьох реформ, які свого часу трансформували країни Вишеградської «четвірки», дали поштовх для їх розвитку.

Наголошувалося на доцільності розвитку регіонального співробітництва. Дипломати підкреслили, що сьогодні європейські підприємці активно працюють на Прикарпатті. Разом з тим, добре налагоджено співробітництво між навчальними закладами, реалізуються спільні проекти у галузі культури та освіти. Однак визначальним чинником у двосторонній співпраці має стати регіональне співробітництво.

Під час спілкування також порушувалися питання участі області у грантових проектах краї групи, залучення іноземних інвестицій на розвиток туризму Прикарпаття, виробництва альтернативних джерел енергії. Обговорювалася співпраця у рамках транскордонного співробітництва. Цікавили дипломатів і проведення в області ключових реформ, зокрема, децентралізації.

 

 

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністраціїЯкщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Політика: