В Україні планують запровадити новий податок

Напередодні Урядовий комітет ухвалив законопроект щодо введення податку на виведений капітал.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України на своїй сторінці у Facebook.

Зазначається, що запровадження цього податку, замість податку на прибуток, стимулюватиме бізнес реінвестувати кошти у виробництво та розвиток.


"Це також спростить правила оподаткування та процедуру адміністрування, а також покращить інвестиційний клімат в країні. Проте запровадження податку на виведений капітал у 2018 році призведе до втрат державного бюджету в сумі 26,0 мільярдів гривень і місцевих бюджетів – на 5,4 мільярда гривень", – підкреслили у міністерстві.

Крім того, у Мінфіні наголосили, що вони підтримують запровадження такого податку у разі, якщо державний бюджет залишиться збалансованим.

"Можливі шляхи компенсації бюджетних втрат – це значне підвищення ставок податків або скорочення видатків. Мінфін виступає категорично проти підвищення ставок податків та вважає єдиним шляхом для пошуку компенсаторів скорочення державних витрат і більш ефективне використання бюджетних коштів", – додають представники відомства.

Суть податку на виведений капітал:

Головна мета – запровадити оподаткування прибутку підприємств, розподіленого у формі дивідендів чи прирівняних до них платежів та відмовитися від податку з доходів нерезидентів.

Окрім того, законопроект передбачає:

– зміну методологічних підходів оподаткування процентів за користування кредитом, що отримуються у нерезидентів – пов’язаних осіб;

– застосування перехідних положень для банків, які матимуть право залишатись платниками податку на прибуток до 2020 року включно;

– звільнення від оподаткування податком на виведений капітал дивідендів, що виплачуються за період 2013-2017 роки, у межах обсягу оподатковуваного прибутку, з якого раніше був сплачений податок на прибуток підприємств.

Додамо, що 4 жовтня Кабмін уже підтримав відповідний законопроект.

"Вчора ми його розглядали на урядовому комітеті, у нас є одноголосне розуміння та підтримка, єдине, що ми вважаємо правильним – попередньо затвердити та направити його до Нацради реформ, щоб там провести обговорення, щоб визначити, з якого року ми можемо це запровадити", – наголосив очільник Кабміну Володимир Гройсман.

За його словами, що запровадження зазначеного законопроекту, за різними оцінками, призведе до втрат доходів держбюджету на суму до 40 мільярдів гривень.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Економіка: