Студенти ПНУ зустрілися із керівниками дипломатичних місій країн Вишеградської групи

У рамках програми відвідин ПНУ ім. В. Стефаника керівники дипломатичних місій країн Вишеградської групи - Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень, Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Юрай Сівачек, Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки Радек Матула, Генеральний консул Чеської Республіки у Львові Павел Пешек, заступник Глави Місії Посольства Республіки Польща в Україні Яцек Жур - зустрілися з викладачами та студентами.

Посли країн Вишеградської четвірки висловили повну підтримку Україні у її прагненні до демократизації, проведення реформ та європейської інтеграції. Зокрема, звертаючись до учасників зустрічі, дипломати акцентували увагу на тому, що Угорщина, Польща, Чехія та Словаччина були і залишатимуться надійними друзями і партнерами України.

Зокрема, Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула запевнив, що для його країни суверенітет, територіальна цілісність і демократичність України є надзвичайно важливими. «Ми розцінюємо Україну як свого стратегічного партнера й усі процеси, які відбуваються у вашій державі, для нас також важливі. Ми підтримуємо Україну у всіх життєвоважливих процесах. Ви не повинні послаблювати своїх зусиль на шляху реформування країни, бо хоча це і важко, проте зміни потрібні для того, щоби не втратити й реалізувати євроінтеграційні прагнення України», – зазначив чеський дипломат.

А заступник Глави Місії Посольства Республіки Польща в Україні Яцек Жур відзначив вагому підтримку спільних культурних, наукових та освітніх проектів у рамках співпраці з Міжнародним Вишеградським фондом. Як зазначив дипломат, Польща і Україна поглиблюють співпрацю в сфері академічної мобільності та міжуніверситетських зв'язків.   

Під час зустрічі студенти мали нагоду поспілкуватися з дипломатами і поставити питання, зокрема, щодо інтеграції України в ЄС, економічних процесів в Україні. Не оминули дипломати і студенти питання сприйняття нового закону  «Про освіту» країнами, які мають в Україні національні меншини. Відкрита атмосфера дискусії сформувала добре враження у дипломатів щодо рівня знань наших студентів і їх прагнення до розбудови держави.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністраціїЯкщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: