На Тернопільщині знайшли рештки розстріляних нацистами у 1942 році прикарпатців (фото 18+)

На Тернопільщині знайшли місце розстрілу українських патріотів, яких розстріляли німецькі окупанти 27 листопада 1942 року. Більшість із убитих фашистами були мешканцями Івано-Франківщини (Городенківщина та Коломийщина).
Фото Любомира Хруставки
Фото Любомира Хруставки

Про це у мережі Фейсбук повідомив депутат Чортківської районної ради Любомир Хруставка.

Знайшли рештки розстірляних у полі між  Ягільницею та Чортковом. За Австрії там був майдан для військових навчань та порохосклади.

"Сьогодні особливий день для всіх патріотів та небайдужих людей Чортківщини та й всієї України, адже нарешті за довгі роки пошуків вдалось віднайти місце вічногоспочинку Українських патріотів, який розстріляли німецькі окупанти 27 листопада 1942 року. Більшість із убитих фашистами були мешканцями Івано-Франківщини", - написав Хруставка.

Він зазначає, що у багатьох із убієнних живуть родичі, які приїзджали на поминальні панахиди, які проводились на протязі останніх десятилітть біля хреста, встановленого неподалік місця розстрілу.

http://kurs.if.ua/media/gallery/full/3/other/3_2287f.jpg

 

Серед убитих: священник, селяни, інтелігенція та молодь.

Розстріляним священником є о. Павло Василькович Витвицький – народився 1912 р. в с. Витвиця на Станіславівщині. Був парохом в с. Жаб”є в Станіславівській єпархії. 12 лютого 1942 р. був заарештований і 27 листопада ц. р. був розстріляний разом з 52 в'язнями в полі біля Ягільниці.

"Велика шана та подяка всім небайдужим людям, які на протязі майже трьох десятків років намагались встановити місце трагічного розстрілу 52 українців-патріотів та фахівцям ГО "Патріот" та КП "Доля" з м.Львова, які довершують святу справу. Попереду ексгумація та гідне подвигу покійних їх християнське захоронення", - пише Любомир Хруставка.

http://kurs.if.ua/media/gallery/full/0/3/03_c690a.jpg

За архівними даними наказом німецької служби безпеки  від 25 листопада 1942 року було розроблене розпорядження, згідно з яким таємному  розстрілу підлягали 100 прихильників руху Бандери. В таємних документах  німецької служби безпеки  вказано, що німці організували акцію “100 за 1” після вбивства у Львові членом руху Бандери СС-штурм-шарфюрера і кримінального секретаря Георгарда Шарфа із Головного уряду безпеки Райху. Тому, з 25 по 27 листопада 1942 року гестапівці розстріляли 28 в’язнів у Львові, ще 20 – в інших містах Галичини, а потім 52 у Чорткові. 
 

http://kurs.if.ua/media/gallery/full/5/other/5_32bbd.jpgЯкщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 06 жовтня 2017, 17:08
Це Путін
Відповісти

, 06 жовтня 2017, 20:54
Пуцькін теж фашист
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Фоторепортаж: