Фірташ і Ахметов мають свій місток довіри з Порошенком, – експерт

"Опозиційний блок" давно тріщить по швах і вже рік як хоче розділитися. Різні олігархічні групи, які хочуть бути домінуючими, його розривають. Вихід із фракції Вадима Рабіновича, який створив власну партію "За життя", показує, що йти з "Опоблоку" вигідніше, ніж туди вступати.

Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

Партія, на думку політолога, законсервувавшись у рамках цього блоку, почала втрачати виборців.

Зараз Рабінович має свою партію з певним рейтингом. Хтось в "Опоблоці" йому заздрить і не проти повторити такий міні-успіх. До того ж в "Опоблоці" відчувається політична атрофія м’язів. Вони не працюють як партія, не виходять "у поля". Тримаються на олігархічних і проросійських домовленостях. Тому такі, як Рабінович, можуть легко забирати його електорат, – вважає Давидюк.

Політолог зазначає: "Опоблок" ніколи не був опозиційним і завжди підігрував владі. Фракція, зазначає він, завжди голосує з владою в трьох напрямках: прокуратура, суди і бюджет. За його словами, ті члени "Опоблоку", в кого менше кримінальних справ, чи вже їх закрили, або ж мають доказову базу на свою користь, відчувають себе спокійно. А інші – голосують за владу, щоб здобути її прихильність.

"Фірташ і Ахметов мають свій місток довіри з Порошенком. Кожен має свої власні політичні і бізнес-проекти. У них різне бачення і різна залежність від Москви. І різний рівень стосунків з Юлією Тимошенко. В одного краще, в іншого гірше. Одні більше чекають виборів і перерозподілу влади. Інші – стабілізації і консервації того, що зараз є", – підкреслює експерт.

Водночас, на переконання Давидюка, це ще не розкол, тому що від розпаду "Опоблок" утримують два фактори. Перший – проросійські корені, аже фінансовий фундамент групи, говорить він, закладений у Кремлі, і ними ляльководять із Москви. Другий – олігархічна порука.

При цьому, наголошує Микола Давидюк, розкол "Опоблоку" стане початком повернення до демократичного політичного процесу на сході України.

Буде не один "Опоблок", а п’ять партій. Схід, на відміну від центру і заходу, постійно мав дві партії – "регіоналів" і комуністів. І ці партії завжди були проросійськими через олігархічний консенсус. Донбас заскучав за власними політичними партіями. Сьогодні через війну олігархічні впливи там багато в чому зруйновані. І починає відновлюватися політичний процес,
– вважає Давидюк.

Нагадаємо, голосування за судову реформу призвело до того, що в "Опозиційному блоці" назріває внутрішня опозиція щодо її лідерів, а Михайло Добкін покинув партію. Обурення в нього викликало голосування за судову реформу представниками фракції, яку підтримали 20 з 43 депутатів. Михайло Добкін та і Вадим Новинський проголосували проти.


Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Політика: