Як українські повстанці напали на теперішній шкір завод у Станиславові

До 75-річниці створення УПА редакція Бліц-Інфо спільно з Музеєм визвольної боротьби імені Степана Бандери підготували цикл матеріалів про діяльність повстанців на Прикарпатті.

 

news-image: Івано-Франківський шкірзавод та УПА

В багатьох читачів сформується запитання, що ж може пов’язувати промислове підприємство і українських повстанців. В час німецької окупації тоді ще фабрика Маргощеса (названа на честь власника) продовжувала працювати і займалася не тільки обробкою шкіри, але й виготовленням взуття.

Весна 1944 року стала кульмінаційним моментом зростання відділів УПА в Чорному Лісі, які відчували нестачу обмундирування. Фабрика Маргощеса із запасами взуття булла ласим шматком для повстанців.

Тож в травні 1944 року сотня «Чорні чорти » під командуванням Івана Гонти – «Гамалії» здійснила нічний напад на фабрику.

На фото: Гонта Іван - "Гамалія"

В ході якого було роззброєно 20 охоронців фабрики та вивезено з неї кілька возів з готовою шкірою і взуттям. Саме загоплення фабрики стало першим нападом відділів УПА на Станіславів.

 

 

Ярослав Коретчук, директор Музею визвольної боротьби ім. Ст. БандериЯкщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 07 жовтня 2017, 22:01
Воїни УПА були злодіями і рекетирами?
Відповісти

, 07 жовтня 2017, 23:51
Ні, напасти на завод аби добути потрібне взуття для воїнів, чи напасти на склад зброї і захопити потрібну у війні зброю, чи продовольство це буденний на будь- якій війні випадок, а от відбирати останню корову, чи свиню в простих селян, як це робили при наступі совіти, бо мовляв "нам нужно кушать, ми ж вас асвабаділі" то це звичайне на війні мародерство (факт описаний в книзі Афанасьєва).
Відповісти

, 08 жовтня 2017, 9:45
Цікаве трактування заклику «Отжать и поделить»
Відповісти

, 08 жовтня 2017, 2:02
Тепер немає шкірзаводу. Його давно розікрали і він стоїть в руїнах заростає деревами. Як були бандитами і злодіями так і залишилися. Той зброд що тоді напав на шкірзавод хоч сам завод не зруйнував. Тільки обікрали. А нащадки тих бандитів не тільки розікрали але й занедбали підприємство. Кожен народ заслуговує на те що з ним сталося. Тому і живемо у зліднях. Прокляті люди, проклята країна. Держава злодіїв та брехунів, котра доживає свої останні роки
Відповісти

, 08 жовтня 2017, 11:10
Прокляти країна ? Ким суко... чи ця країна на когось нападала ? в когось щось відбирала? Ааа??? Проблема України тільки в тому що ми занадто толерантні і терпимо таких зрадників як ти!!!
Відповісти

, 08 жовтня 2017, 11:06
А ти любитиль хуйла навіть не здогадуєшся щоб з тобою зробили нормальні люди попав би ти їм в руки....
Відповісти

, 08 жовтня 2017, 13:54
Любитиль чи любитель того самого?
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: