Чому Порошенко пропонує скасувати недоторканність з 2020 року: Луценко дала пояснення

В четвер, 19 жовтня, представник Президента України Петра Порошенка у Верховній Раді Ірина Луценко заявила, що глава держави пропонує скасувати депутатську недоторканність з 2020 року тому, що саме стільки часу необхідно на внесення відповідних змін до Конституції.

Про це Луценко заявила під час презентації законопроекту президента №7203.

Нагадаємо, "Проект Закону про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України") Президент України Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради 17 жовтня.

"Проектом закону пропонується встановити, що вищевказані зміни набуватимуть чинності з 1 січня 2020 року", – сказала Луценко.

Нардеп додала, що відстрочка набуття чинності конституційних змін – не створення прецеденту, адже це вже було в законотворчій практиці, зокрема, коли Україна переходила на парламентсько-президентську республіку у 2004 році.

"Ви прекрасно знаєте, по якій процедурі в нас відбувається внесення змін до Конституції. Сьогодні ми голосуємо на першому рівні – це внесення в порядок денний і відправлення в Конституційний суд для висновку. Це забере певний період – і ми отримаємо цей висновок. Відповідно до певної норми Конституції, має бути розділено прийняття цього рішення на цій сесії – і наступний крок, після висновку Конституційного суду, голосування в другому читанні має відбуватися на наступній сесії", – пояснила Луценко.

Політик припустила, що друге голосування відбудеться приблизно через рік, а саме восени 2018 року.

"Вся ця процедура затягнеться до 2019 року. Тому президент не шукає тимчасових рішень, а пропонує закон, який змінить життя депутатів на десятки років. Це державницька позиція, тому і пропонується така пропозиція – починаючи з 2020 року", – пояснила Луценко.

Зазначимо, що 19 жовтня Верховна Рада включила до порядку денного законопроект про обмеження недоторканності народних депутатів авторства Порошенка та відправила його до Конституційного Суду.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Політика: