“Судову гілку влади знівелювали”. В Івано-Франківську говорили про повернення довіри до судів

31 жовтня в Івано-Франківську за круглим столом зібралися народні депутати, прикарпатські судді, поліціянти та активісти, щоб поговорити про відкритість суду та співпрацю з громадою.

Результат пошуку зображень за запитом "готель станіславів"


Член Громадської ради доброчесності Роман Куйбіда відзначив, що зібралися сьогодні, аби довести, що кожен із нас може зробити так, щоб судова система стала прозорою.

“На жаль, більша частина громадян не чула, які зміни пройдуть у рамках судової реформи. Лише 9% людей є обізнаними. Це недопрацювання як влади, так і журналістів, адже інтерес до теми у громадськості є великий”, – зазначив Куйбіда.

Керівник ГО “Центр політичних студій” Віталій Світлик відзначив, що протягом півроку проводився моніторинг прикарпатських суддів – їх є близько 180.

“Але багато йдуть у відставку, позакінчувалися повноваження. Це скоро стане катастрофою. Ще одна проблема в тому, що є велика недовіра до суддів. Тому
ми зустрілися тут, щоб знайти той консенсус, аби нарешті піднялася довіра до суддів.
Це ж одна з гілок влади, про яку повинні громадяни знати”, – сказав Світлик.

Прес-секретарка Апеляційного суду Івано-Франківської області Людмила Попович-Безусова відзначила складність роботи суддів та не завжди обґрунтоване незадоволення суспільства.

“Робота судді є надзвичайно специфічна і складна. Впродовж останніх 10-15 років судову гілку владу знівелювали, забули про важливість третьої гілки влади, яку всі чомусь обізвали системою.
Нас обізвали системою, і ми працюємо як система. Ми не кажемо, що ми святі, але ми такі, якими нам дозволяє бути суспільство. 42% людей, за статистикою, взагалі не знають, що відбувається у судах. Але коли їх питають про суддів, то кажуть, що там хабарники, усіх треба на гілляку і так далі”, – зауважила Безусова.

Суддя Апеляційного суду області Віталій Девляшевський зауважив, що суд стає все більш відкритим, але щоб він був більш більш зрозумілим для громади, потрібен діалог. Він бачить цю можливість у вигляді питань, інтерв’ю, де б суддя міг пояснити специфіку тієї чи іншої справи, співпраці з громадськими організаціями, пересічними громадянами.

Суддя Івано-Франківського міськсуду Тарас Антоняк відзначив, що судочинці не раз зверталися до депутатів з певними пропозиціями щодо зміни законодавства.

“Але надія на те, що якісь речі будуть мати продовжити, дуже мала. Дуже багато зараз проблем, і їх більше, ніж було раніше. На мою думку, суспільство зараз дуже потребує справедливості, але кожен її розуміє по-своєму. А суд повинен виносити законне і справедливе рішення, важливо, щоб ці речі балансували. Тому необхідне вироблення майданчику, де судді будуть мати розуміння в суспільстві.
У цивілізованому суспільстві критикують суддів, але в цілому судову гілку влади не піддають критиці. Можна критикувати конкретно якісь негативи”, – сказав Антоняк.

Представниця Господарського суду області наголосила, що варто прописати у законодавстві можливість публікування вироку й простою мовою, передає “Галка”.

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: