Актуальні проблеми профілактики захворювань обговорили на колегії ДОЗ ОДА

Відбулося чергове засідання колегії департаменту охорони здоров’я ОДА, на якому мовилось про стан імунізації населення за 9 місяців поточного року та про епідемічну ситуацію із захворюванням на кір в області. Присутні заслухали і ряд інших питань, які стосувалися стану профілактики та лікування хронічних обструктивних захворювань легень у дорослих та дітей, смертності дітей за 9 місяців поточного року, а також обговорили проект обласної програми надання паліативної допомоги жителям Прикарпаття.

У роботі колегії взяв участь в.о. директора ДОЗ ОДА Микола Стовбан, головні лікарі обласних, районних закладів охорони здоров’я, міських лікувальних закладів, профільні спеціалісти та члени колегії.

Як повідомила під час доповіді головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ОДА з епідеміології, начальник управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради Марія Бойко, станом на 30 жовтня в області зареєстровано 852 випадки захворювання на кір, з них 687 – діти до 17 років. З числа захворілих близько 80% були госпіталізовані, 55 осіб перебували у реанімації. Зареєстровано 6 випадків серед вагітних. 

Щодо імунізації населення, то обласний епідеміологзазначила, що найкращий показник серед вакцинації проти туберкульозу. Трохи нижчі показники щеплення проти дифтерії, поліомієліту, правцю та проти гепатиту В, який передбачає триразове введення вакцини дитині – при народженні, у півторарічному та трирічному віці.  Щоб вберегти від цих захворювань дитяче та доросле населення, фахівець зобов’язала головних лікарів тримати на контролі виконання запланованих обсягів щеплень дітей та дорослих – проти дифтерії, кашлюка, правцю, а також продовжити проведення вакцинації проти гепатиту В та туберкульозу на дільницях  тим дітям, які не отримали щеплення у пологових стаціонарах. 

Про стан профілактики та лікування ХОЗЛ розповіла головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ОДА з пульмонології Інна Кострицька. За її словами, хронічне обструктивне захворювання легень залишається найсерйознішою проблемою сучасної системи охорони здоров’я не тільки нашої країни, а й цілому світі поряд з серцево-судинними та онкологічними захворюваннями. Згідно даних світової статистики щодо поширеності, хронічні обструктивні захворювання легень складають 25-30% від усіх хронічних бронхітів. Сьогодні в Україні нараховується майже три мільйони хворих на ХОЗЛ. В середньому 2200 осіб кожного року первинно визнаються інвалідами з приводу цієї недуги. В Івано-Франківській області таких пацієнтів офіційно зареєстровано 8408 осіб. Найвищий показник щодо поширеності цього захворювання спостерігається у Косівському районі.

За даними обласного пульмонолога, цього року, у порівнянні з минулорічними обласними показниками, відбулося незначне зниження щодо поширеності хронічних обструктивних захворювань легень. Не змінилися дані щодо смертності від ХОЗЛ. Для покращення діагностики та лікування пацієнтів з даною недугою, спеціаліст рекомендувала головним лікарям обласних та центральних районних лікарень вжити заходів щодо забезпечення закладів сучасними спірометрами, пульсоксиметрами та небулайзерами відповідно до табелю оснащення.

Про актуальність теми щодо захворювання дихальної системи як у дорослих, так і у дітей розповіла головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ОДА з дитячої пульмонології Моніка Макян. Фахівець зазначила, що в структурі патології дитячого віку саме ці недуги домінують. Їх показник становить 58%. «За поширеність провідне місце все ж належить бронхітам, що складають 75-250 випадків на 1000 дітей у рік, з переважанням гострих та рецидивуючих форм, - додала дитячий пульмолог. – На сьогодні значну медичну проблему складає неоднозначність прогнозу при рецидивуючому бронхіті у дітей. Так, одужання спостерігається лише у 75-80% випадків, тоді як решти захворювання трансформується у хронічний бронхіт або бронхіальну астму. Тому з позицій клінічної медицини виділення рецидивуючого бронхіту як перехідної форми є необхідним та дієвим заходом, що забезпечує динамічне спостереження й диференційоване застосування лікувально-реабілітаційних заходів дітям не просто з повторними епізодами гострого бронхіту, а із компрометованим фоном та високим ризиком формування хронічної патології».

На завершення засідання колегії керівництво обласного клінічного центру паліативної допомоги з нагоди свого 20-річчя вручило медикам, які приклалися до розвитку хоспісної служби в області, відзнаки, подячні грамоти та пам’ятні статуетки.  


Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністраціїЯкщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: