У готових стравах із прикарпатських закладів знайшли кишкову паличку

Фахівці Івано-Франківського обласного лабораторного центру МОЗ України обстежили 1022 об’єкти області за третій квартал 2017 року.

Результат пошуку зображень за запитом "кишкова паличка"

 

З них 39 склали об’єкти централізованого водопостачання; 97 дошкільних навчальних закладів; 464 загальноосвітні навчальні заклади; 79 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку; 76 лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я; 114 об’єктів харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі; 23 промислових підприємства.

Зокрема, було виявлено 4,7% нестандартних проб  харчових продуктів, інформує WestNews із посиланням на повідомлення спеціалістів обласного лабораторного центру МОЗ України.

У Калуші – виявлено бактеріальне забруднення 4 готових страв  з ТзОВ «Рознет» («Гостинний дім»), 1 пробу салату з ТзОВ «555 ТМ» («Колібіріс»), 2 проби тортів з ДП «РІТЕЙЛ -ЦЕНТР» («Фуршет»).

У всіх пробах висіяно бактерії групи кишкової палички.

Крім того, Надвірнянська філія обласного лабораторного центру МОЗ виявила по 1 бактеріально забрудненій пробі готових страв з харчоблоків загальноосвітніх закладів сіл Пнів, Гвізд, Назавизів, Білі Ослави, Заріччя,  селища Ланчин та міста Надвірної.

За результатами лабораторних досліджень керівникам обстежених закладів були направлені письмові рекомендації.

У ІІІ кварталі 2017 року на території області було зареєстровано 3 спалахи гострих кишкових інфекцій, пов’язаних з харчуванням: 2 – в організованих колективах та 1 – в закладі громадського харчування.

Фахівці обласного лабораторного центру МОЗ України нагадують, що дотримання санітарно-гігієнічного режиму на харчоблоках, правил товарного сусідства  продуктів, технології приготування страв, термінів відпуску страв для споживання та особистої гігієни кожного працівника – основні необхідні заходи з недопущення інфекційної захворюваності та спалахів.

 

Нагадаємо, що Діти та дорослі, які отруїлися в франківському дитсадку 10 днів тому, продовжують перебувати в інфекційній лікарні

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Здоров'я: