В Івано-Франківську відбулась лекція правозахисника Євгена Захарова

1 листопада у приміщенні Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького відбулася відкрита лекція Євгена Захарова, правозахисника, директора Харківської правозахисної групи, учасника дисидентського руху 1970-1980-х років, одного із посланців з толерантності Програми розвитку ООН в Україні.

Під час лекції Євген Захаров розкрив складність поняття толерантності в сучасних умовах існування українського суспільства.

«На жаль, в практиці діяльності органів влади України, - зазначив лектор, - залишилися прояви епохи комунізму. В діяльності українських органів влади непоодинокими є випадки того, коли інтереси держави ставляться вище інтересів людини. Саме така практика була характерною для комунізму і неодмінно вела до порушення прав людини. Боротьба із символами комунізму це тільки один із способів декомунізації, однак не можна забувати про інші його прояви».

Євген Захаров, на прикладі біблійного принципу: «не бажайте іншому того, чого ви не бажаєте собі» розкрив сутність толерантності. Межі толерантності однієї людини закінчуються там, де починається нетолерантність іншої. В контексті чого, лектор відзначив важливість боротьби з агресією Росії одночасно на всіх можливих напрямках.

Не оминув своєю увагою п. Євген і проблему окупації Донбасу та Криму. Так, на прикладі мешканців звільненого з-під окупації м. Краматорська продемонстрував, наскільки швидко може мінятися ставлення людей до української влади. Однак, в жодному випадку не слід ототожнювати керівників так званих «ДНР» і «ЛНР» з тими людьми, які живуть на окупованих територіях.

Лекція відбулась у рамках проекту «Комунікаційна кампанія з підтримки толерантності та взаєморозуміння в суспільстві», що реалізується Міжнародним центром перспективних досліджень (м. Київ) за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: