Армійські капелани: Як прикарпатські священники підтримують воїнів на фронті

Їх сила – у дусі. Їх зброя – молитва. Святі отці на передовій. Вони – капелани в українській армії.

Інститут війського капеланства офіційно визнаний у 2009 році . Тоді Міноборони затвердження Положення про Раду у справах душпастирської опіки. Ця структура мала забезпечити релігійні потреби військовослужбовців в зоні бойових дій. Відтак вже не йшлася мова про споконвічні протиріччя конфесій, розповідають священники. А про конституаційне право людини на свободу віросповідання.

Капеланство- це свідомий вибір кожного душпастиря. Один із обов’язків капелана – бути поруч з бійцем, розповідають військові священники. Аби відчути його душевні тривоги та знайти потрібні молитовні слова для зцілення.

В зону бойових дій капелани відправляються за власнийм бажанням. Для цього їм потрібне запрошення військової частини щодо виконнаня духовної місії під час АТО. Священники також підписують контракт з ЗСУ. на встановлений термін служби. Все ж більшість душпастерів працюють в “гарячих точках” на волонтерських задах. Тому офіційна кількість капеланів не відома Переважна більшість отців поєднує цю діяльність з обов’язками парафіяльного священика. Посади капеланів утримуються з розрахунку чисельності війська. На тисячу бійців -один духовний наставник, інформує ВЕЖА.

В Україні вже є досвід капеланства. Наші священики були в Косово, Іраку та інших “гарячих точках” світу. Є чому повчитися в США. Там душпаситрів утримує держава. Вони мають армійські пільги, житло, медзабезпечення. Життя капелана страхують на чверть мільйона доларів! Священик має бути фізично підготовлений. І тільки потім йому видають військову форму та капеланський значок.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 05 листопада 2017, 15:09
Ти уже перестав слухати російські, хворенький? Ти з Росії, яка захопила чатину території України, убиває і тримає в увязнені українців, прийшов розповідати "не слушайте украниские СМИ"? Ми то знає що не слухати а що слухати, а в тебе вибору нема у Московії. Звали до себе додому від нас і там учити жит исвоїх росіян що їм слухати а що не слухати? Доступно тебе дикуна російського послав?
Відповісти

, 04 листопада 2017, 21:57
Чому ЗМІ Івано-Франківщини мовчать про облави на призовників? Не лише у Львові військові комісари примосово гребуть у контраткну армію порошенків-аваковів. Учора військові комісари заблокували прохідну "Карпатнафтохіму", виловлюючи не бажаючих служити. Чую це бидло, яке дорвалось до влади влаштує нам Європу - вони крім Росії нічого не бачили і тому будують ще одну Росію лише у вишиванці.
Відповісти

, 05 листопада 2017, 2:04
Все правильно роблять. Утилізують придурків, котрі їх привели до влади. Чим більше Вальцман знище цих ідіотів, тим скоріше цей постмайданний апокаліпсис закінчиться. Доречі, зверніть увагу, що саме в західних областях, зокрема в Прикарпатті майдануті продовжують справно набирати рейтинги Порошенку. Адже саме БПП набрав більше всіх голосів на виборах ОТГ в ІФ області, хоча по країні він на 2 місці. Так що ще не час. Нехай ще трохи покосить ці будяки, прорідить
Відповісти

, 05 листопада 2017, 15:10
Дивись що б тебе Путін не утилізував, москалик дуркуватий. Нема роботи у Росії що ти лише тролем найшов? Нікчема смердюча. Тьфу.
Відповісти

, 04 листопада 2017, 22:07
Влада - гімно. Порозбивати морди треба було, взнати де діти вчаться учасників облави, а не плакатись тут... Скільки мусорів і працівників воєнкоматів? Вистачить на 2-і армії в ато. Але їм краще разром з депутатами когось шукати захищати їх статки. Добре видно депутати накрались - що на рейтинги плювати аби лише не забрали їх майно сепаратисти чи росіяни.
Відповісти

, 05 листопада 2017, 15:11
Ти в Росії і на Донбасі це повтори. Там такі самі.
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: