Біля пам’ятника Дмитру Вітовському у с. Підгороддя відзначили учасників вишколу пластунів

4-5 листопада на базі Рогатинської гімназії ім. Володимира Великого відбувся військово-історичний вишкіл пластунів Івано-Франківської округи «Шлях до Легіону», участь у якому взяли більше 50 учасників із Рогатина, Галича, Івано-Франківська, Печеніжина, Липівки, Березівки, Надвірної, Іваниківки, Калуша. Комендантом вишколу був пластун довір’я Ярема Зварчук.

Привітали пластунів на площі Роксолани директор гімназії Ігор Доронюк, військовий капелан о. Дмитро Бігун, голова Рогатинської районної СОУ Іван Верешко.

Першого дня юнаки та юначки практикували історичні ігри, корисні гутірки з історії стрілецтва, зброєзнавства, топографії, впоряду та першої медичної допомоги. Крім того, юнацтво мало змогу позмагатися у стрілецькому змазі, який відбувся в Рогатинській СДЮСШОР. Цікавою була екскурсія до церкви Святого Духа, де о. Богдан Рудницький звернувся до дітей з повчальними словами і відслужив молебень. Ввечері після Варти Героїв та смолоскипної ходи на міське кладовище пластуни вшанували пам'ять січових стрільців та склали Пластову Присягу біля пам’ятника героям УГА. Другого дня учасники вишколу побували у с. Черче, де помолились на стрілецьких могилах та провели теренову гру. Незабутнім був похід до Скали Святої П'ятниці, де у капличці є відбиток стопи Божої Матері.

Особливе враження отримали пластуни від музею в с. Заланів, який створив і підтримує місцевий ентузіаст, журналіст Мирон Мельник. Вісім залів вмістило велику колекцію археології, кахлів, кераміки, ткацтва, опільської вишивки, іконопису. Окремо у музеї представлена експозиція «Заланівська приватна гімназія», матеріали про командувача Української галицької армії Осипа Микитку, «Шевченкіана одного села», літературний і військові зали. Закриття вишколу "Шлях до Легіону" відбулося біля пам'ятника Дмитру Вітовському в с. Підгороддя. Команди були нагородженні грамотами, першун вишколу з Надвірної отримав кубок ім. Д. Вітовського, а перше місце на вишколі отримали юначки станиці Рогатин.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністраціїЯкщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: