Апеляційний суд Прикарпаття залишив під вартою раніше затриманого соратника Саакашвілі, якого підозрюють у злочинах проти людяності

Сьогодні, 7 листопада, в Івано-Франківському апеляційному суді відбувся розгляд апеляції на обрану міру запобіжного заходу грузину Мегісу Кардаві, який переховувався від грузинської поліції.

 Результат пошуку зображень за запитом "военный преступник мегис кардава"

 

Справу розглядала суддівська колегія у складі суддів Гандзюка, Кукурудза та Гриновецького, повідомляє журналіст WestNews.

Як пояснив захисник, Мегіс Кардава боїться нападу спецслужб Росії або Грузії, тож не захотів приїхати до зали суду.

На засідання з’явилися також два перекладачі: з української на російську, та з російської на грузинську мови (Канжалашвілі). Відтак, буде здійснюватся подвійний переклад.

До початку розгляду в суд надійшло клопотання захисника якраз про те, що Кардава боїться атак криміналітету, тож просить про дистанційне засідання з відеозв’язком із приміщення виправного закладу.

ЗМІ повідомляли, що на Франківщині затримали соратника Саакашвілі. Втім, згодом сам Міхеїл Саакашвілі відхрестився від “соратника” і заявив, що не знайомий із ним особисто. У Кардави під час затримання виявили кілька підробних паспортів та посвідчення моряка, за якими він перетинав державні кордони, інформує  WestNews.

На Батьківщині Мегіса Кардаву, який раніше очолював військову поліцію Міноборони Грузії, звинувачують у скоєнні вбивств, тортурах ув’язнених, організації таємного стеження за політичними опонентами, привласненні державних коштів. З 2013 року його розшукував Інтерпол. У 2014 році його заочно засудив грузинський суд до дев’яти років ув’язнення.

Після затримання Галицький районний суд Івано-Франківської області обрав грузину запобіжний захід у вигляді арешту терміном 40 діб. Правоохоронні органи розпочали процедуру екстрадиції.

Суддя поставив через перекладача Кардаві питання про те, чи знає він свої права і чи має клопотання до суду. Відтак, суд погодився проводити засідання в режимі відеоконференції.

Після того, головуючий суддя зачитав текст рішення суду першої інстанції (Галицький райсуд): тоді суддя задовільнив клопотання прокурора про тимчасовий арешт Мегіса Кардави терміном 40 діб до його видачі компетентним органам Грузії.

Серед підстав рішення судді – оголошення в міжнародний розшук Мегіса Кардави за злочини, за які йому загрожує 30 років ув’язнення.

Захисник Мегіса Лотоцький вважає рішення суду першої інстанції незаконним і просить його анулювати.

Серед скарг у підтримку скасування рішення – приниження людської гідності Кардави і проблеми з перекладачем, через що підсудимий, можливо, не зовсім правильно зрозумів суть обвинувачення.

Також адвокат вказав на те, що суду першої інстації були надані недостатні і неправильні докази. Ну і, на думку адвоката, окремі слідчі дії було проведено з порушеннями чинного процесуального законодавства.

Прокурор заявила, що підстав скасовувати рішення Галицького суду нема. Затриманий громадянин Грузії перебуває в міжнародному розшуку Інтерполу за кримінальні злочини.

Рішення суду про тимчасовий арешт цілом відповідає статті 583 ККУ, бо на момент затримання підсудний був у міжнародному розшуку. Чинне українське законодавство передбачає негайне звільнення підозрюваного, якщо при затриманні чи впродовж 40 днів арешту іншою стороною (Грузією) не буде надано достатніх документів для екстрадиції.

Суддя пояснив особисто Кардаві, що нинішній суд не розглядає його діяння на території Грузії, а тільки законність обраного тимчасового арешту судом попередньої інстанції. Сам Кардава від додаткових показів відмовився.

Втім, він зазначив, що у Грузії боровся проти російських спецслужб та криміналітету. А під час судових дебатів зазначив, що боїться в тюрмі за своє життя, тому просить звільнити його. Ще перед Мегіс відповів на питання судді, що, можливо, проситиме в Україні статусу біженця та захисту.

Справу розглядала суддівська колегія у складі суддів Гандзюка, Кукурудза та Гриновецького. Колегія суддів залишила рішення суду першої інстанції без змін.

23414212_864877840360420_682618604_n

Нагадаємо, що На Прикарпатті затримали небезпечного злочинця, якого розшукує Інтерпол. Чоловіка підозрюють у вбивстві, катуванні ув’язнених, організації стеження за політиками, розкраданні державних коштів (фото)

                       Стали відомими подробиці затримання сподвижника Саакашвілі на Прикарпатті. Зараз чоловік у франківському СІЗО (фото)

 

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 09 листопада 2017, 12:48
Все что он на меня наговорил следователю - вранье.
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Кримінал: