Французький журнал назвав анексію Росією Криму "реінтеграцією": у посольстві обурені

У Франції вийшов друком журнал, в якому незаконна анексія Росією Криму позиціонується як його "реінтеграція".

Надзвичайний і повноважний посол України у Франції Олег Шамшур написав видавництву Le Group VALMONDE&CIE відкритого листа з цього приводу.

Нещодавно я мав нагоду ознайомитися з одним з ваших журналів із серії "Spectacle du monde" - "Les secrets de la Russie", опублікованим виданням "Valeurs actuelles". Я був здивований тенденційною природою деяких статей, опублікованих у журналі, які подають історичні факти, а також сучасні події упереджено,
– йдеться у зверненні дипломата.

Шамшур зазначає, що окремі визначення у публікації суперечать міжнародному праву.

"Згадка про незаконну анексію Криму Росією як про "реінтеграцію" Криму дезінформує ваших читачів. У такий спосіб ви легітимізуєте кричуще порушення Росією міжнародного права, замість того, щоб говорити правду, яка визнана міжнародним співтовариством та Організацією Об'єднаних Націй: насправді це незаконна окупація", – наголошує посол.

Він зауважує, що у журналі процитовані лише французькі політики, які добре відомі своєю проросійською позицією і навіть неодноразово відвідували окупований Крим.

Я хотів би нагадати вам, що Франція займає ключову позицію у відстоюванні територіальної цілісності України та рішуче засудила анексію Криму після нелегітимного "референдуму". Нещодавно президент Франції Емануель Макрон підтвердив прихильність Франції до "суверенітету України в її визнаних кордонах" та підкреслив, що "Франція не визнає анексію Криму" Росією,– йдеться у листі українського посла.

Він зауважив також неточності у Статті про Київську Русь, де вона представлена як Росія.

Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Політика: