Розвиток сільськогосподарської кооперації є одним з пріоритетів роботи департаменту агропромислового розвитку ОДА

Сільськогосподарська обслуговуюча кооперація є ключовим механізмом самоорганізації сільських товаровиробників, захисту невеликих особистих селянських та фермерських господарств від недобросовісних посередницьких структур та залежності від них.

Директор департаменту агропромислового розвитку ОДП Іван Андріїшин проінформував, що на Прикарпатті функціонують 78 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, з яких два – створено в цьому році.

Найкращими прикладами ефективної кооперації є:

- сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Чиста Флора» (с. Спас, Коломийського району) – займається виготовленням екологічно чистої продукції (чаїв, лікарських трав’яних зборів тощо);

- сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «ЕКОМ» (с. Чесники, Рогатинського району) – молочарський заготівельно-збутовий кооператив. В поточному році  кооперативом освоєно виробництво п’яти видів сирів під брендом «Чесниківський»;

- сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Стандарт» (с. Ільці, Верховинського району) – заготовляє дикоростучі ягоди та надає послуги з сільського (зеленого) туризму та багато інших.

Розуміючи потенціал малого сільгоспвиробництва, Уряд затвердив Концепцію розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 роки, згідно якої у наступному році в Держбюджеті передбачається закласти кошти на підтримку фермерських господарств та кооперативів.

Об’єднання особистих селянських та фермерських господарств у кооперативи дозволить виробленій ними продукції бути конкурентоспроможною як на внутрішньому ринку, так і на зовнішніх ринках, збільшить доходи та покращить добробут їх членів.

Впровадження кооперації є потужним інструментом ефективного розвитку сільських громад та аграрного сектору регіону в цілому.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністраціїЯкщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Економіка: