Франківському "свободівцю" вказали на недопустимість проявів ейджизму – дискримінації освітян за віком

Уповноважений з прав людини ВРУ надіслав листа міському голові Франківська із зауваженням, що головний освітянин міста Ігор Смаль дискримінує освітян за віком.

В Івано-Франківську відбулася зустріч від ОБСЄ Cafe, присвячена темі Прав людини в України. На заході виступила представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Оксана Устимчук.

Вона повідомила, інформує Місто, що під час моніторингу ЗМІ щодо стану дотримання прав людини у всіх сферах суспільних відносин було виявлено інтерв’ю директора Департаменту освіти і науки Івано-Франківської міської ради Ігоря Смаля, в якому наявні дискримінаційні висловлювання щодо педагогів пенсійного віку.

Так, в інтерв’ю автор зазначає, що освітня реформа можлива лише за участі молодих педагогів, оскільки вчитель, який пропрацював у школі 20-30 років, не зможе викладати матеріал за новими методами та технологіями.

У зв’язку з цим працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на ім’я міського голови Івано-Франківська направили листа, в якому наголошено на тому, що такі висловлювання є дискримінаційними, оскільки в них присутнє стереотипне уявлення про те, що педагоги пенсійного віку не в змозі опанувати нові методики та технології, що є проявом ейджизму, тобто дискримінації людини на підставі її віку.

Також звернуто увагу на те, що відповідно до Закону України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні" дискримінація за ознакою віку, тим більше з боку посадових осіб державних органів, органів місцевого самоврядування забороняється.

Івано-Франківська міська рада повідомила, що було проведено роз’яснювальну роботу з посадовими особами міськради щодо неприпустимості дискримінаційних висловлювань, та запевнила у суворому дотриманні принципів недискримінації у подальшій роботі.

https://kurs.if.ua/media/gallery/full/2/3/23435579_730075067187733_1541215907_n.jpg

 

https://kurs.if.ua/media/gallery/full/2/3/23476227_730078717187368_207861973_n.jpg

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 09 листопада 2017, 20:23
Промах за промахом! Повний нігілізм, непрофесіоналізм , примітивність та тупа вседозволеність !
Відповісти

, 10 листопада 2017, 8:13
А взагалі Він сам відповідає критеріям професійного освітянина7 Можливо його необхідно самого гнати, так як його рівень обізнаності в галузі освіти нульовий, а то і нижче. такого непрофесійного керівника в освіті ще не було. Крім вияснення особистих відносин з директорами шкіл з вчителями він більш нічого не робить.
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Фоторепортаж: