На Прикарпатті дітей з неблагополучних сімей все частіше рятують сусіди та небайдужі перехожі

Станом на зараз під контролем працівників ювенальної превенції перебуває близько 250 сімей. Загалом з початку року зафіксовано 417 звернень щодо невиконання батьками своїх обов’язків щодо дітей. 

Все частіше про безвідповідальність батьків та дітей в небезпеці повідомляють цілком сторонні люди. Тут спрацьовують можливості і соціальних мереж, і мобільного зв’язку. Працівники поліції детально вивчають кожну ситуацію і відповідно реагують на такі факти, пише начальник сектору ювенальної превенції УПД ГУНП в Івано-Франківській області Алла Бойчук.  Якщо є нагальна потреба, дитину вилучають з сім’ї і поміщають до спеціальних закладів – Центрів соціально-психологічної реабілітації. Такі наразі діють в Івано-Франківську та в селі Мединя Галицького району.

Після того, як дитина потрапляє в центр реабілітації, соціальні служби підбирають соціальний супровід, допомагають сім’ї, адже трапляються випадки, коли батьки мають бажання виховувати дітей, але опинилися у складних життєвих обставинах і просто не можуть вирішити ті чи інші проблеми самотужки. Якщо вдається виправити ситуацію, то дитину повертають в сім’ю, якщо ж ні – вирішується питання про позбавлення батьківських прав, пише “0342.ua”.

Слід наголосити, що працівники поліції діють передусім в інтересах дитини і позбавлення батьківських прав є крайнім заходом впливу. Адже якщо дитині у центрі реабілітації навіть значно краще з точки зору забезпечення побуту, то поряд з цим вона не має можливості спостерігати за сімейним устроєм і надалі, вже в дорослому житті, не матиме зразка для побудови власної родини.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: