В Івано-Франківську розпочався 6-й перегляд сучасного польського кіно “Під Високим Замком” (афіша)

11 листопада в Івано-Франківську стартував 6-й Перегляд сучасного польського кіно „Під Високим Замком”. Знакова подія в мистецькому та культурному житті міста є продовженням чудово сприйнятого публікою проекту, який презентує сучасний доробок польського кінематографа.

Так, автор проекту, представниця організатора мистецької події – Генерального консульства РП у Львові, – Барбара Пацан, повідомила, що 6 Перегляд „Під Високим Замком” вкотре розкриє для мешканців та гостей Івано-Франківська світлу, кінематографічну парасольку усмішки, тепла і доброї забави.

2_1

Організатори постараються не підвести і цього року та покажуть все найкраще, що відбулося останнім часом у польському кіно, повідомляє WestNews із посиланням на офіційни сайт фестевалю.

“Особливістю цьогорічного Перегляду, якої не було не було на минулих Переглядах, є короткі 15-хвилинні історично-мистецькі стрічки – історичні образи Яна Матейки, які зійшли з полотен художника. Там є анімація, грають актори. Це цікавий історичний проект, оскільки такі речі, як Люблінська унія чи прийняття Конституції, зафіксовані на художніх полотнах, вивчаються у школах, однак у повсякденному житті відходять на дальший план. Також цього року у Польщі знято багато детективів, частина з яких буде показана в рамках 6 Перегляду. Будуть і комедії, і історичні, і багато біографічних стрічок – як наприклад, про жінку науковця Марію Кюрі-Склодовську чи Владислава Стшеміньского, польського художника-авангардиста, знищеного польською комуністичної владою. До речі, саме цим фільмом, який називається „Післяобрази”, буде відкрито Перегляд в Івано-Франківську. Це остання робота яскравого польського режисера Анджея Вайди. І таким чином організатори прагнуть вшанувати його пам’ять”, – підкреслила пані Барбара Пацан.

4

Як і в попередні роки, головною метою Перегляду є промоція польського кіномистецтва та забезпечення умов для ближчого контакту з польським кінематографом, що, поза сумнівом, є цікавою відповіддю на потреби, очікування та пошуки шанувальника польського кіно.

Ще однією важливою метою є піднесення, особливо в молодого покоління, загального рівня знань про культурну спадщину Польщі, а також її історію та сучасні суспільні проблеми західного сусіда України.

5349EC53-EA7A-46D2-9FF6-4E78A17BABDD

Однією з умов організаторів щодо цьогорічного Перегляду є доступність квитків. Вартість квитка становить 30 гривень, зазначає директор театру кіно „Люм’єр”, багаторічний партнер Перегляду сучасного польського кіно „Під Високим Замком”, пані Лідія Шкрібляк.

“Театр кіно „Люм’єр”, від свого створення декларував фестивальні покази кінофільмів світового рівня. Перегляд сучасного польського кіно „Під Високим Замком” є одним із таких фестивалів, який пропонує глядачам кращий продукт світового кіномистецтва. І особливість таких фестивальних показів у тому, що поза фестивалями рідко вдається побачити в Україні ці фільми – їх не крутять ні по телебаченню, ні в кінотеатрах”, – сказала пані Лідія Шкрібляк.

1

Багато фільмів на Перегляду сучасного польського кіно „Під Високим Замком” потрапляють майже з кіностудій, так би мовити, ще „гарячими”. Цього року взагалі вперше сталося так, що фільм, який вийшов у прокат в Польщі, того ж дня був показаний за кордоном. Мова йде про фільм „Дві корони”, який будуть мати змогу побачити глядачі 6 Перегляду в Івано-Франківську.

Окрім того, представлено фільми, які здобули високі нагороди:
– Фільм „Остання сім’я” – велика нагорода „Золоті Леви” на 41 кінофестивалі у Гдині в 2016 р.;
– Фільм „Я вбивця” – нагорода „Срібні Леви” на 41 кінофестивалі у Гдині;
– Фільм „Червоний павук” – спеціальна нагорода журі.

Такі культурно-мистецькі заходи, каже представник влади міста Івано-Франківська, заступник міського голови пан Олександр Левицький, свідчать про особливе ставлення до Івано-Франківська, а сам Перегляд уже є брендом і для нашого міста.

Головний партнер Перегляду сучасного польського кіно „Під Високим Замком”, Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську радо вітає на своїх культурних заходах і представників польської громади Івано-Франківська, і українців, які цікавляться польською культурою.

6-й Перегляд супроводжує ряд культурних подій, пов’язаних насамперед з тематикою кіно. Буде традиційна вже „Ніч в кіно” – це нічний кіномарафон, який пройде у другу суботу Перегляду (18.11) – глядачі зможуть на сеансах о 23.20 год. переглянути два фільми. До Івано-Франківська завітає також акторка фільму „Просто дружба” Соня Богосєвіч з концертом „10 секретів Мерилін Монро”; Пьотр Вилежол, Алан Викпіш та Марцін Калетка запропонують польську музику з кінофільмів у джазових аранжуваннях; молодь презентуватиме публіці хімію як науку не лише цікаву, але й надзвичайно видовищну, що буде приналежне до теми кінострічки „Марія Склодовська-Кюрі”.

На завершення для освітян буде проведено майстер-класи – учасники дізнаються, як на прикладі історії Яна Карского навчати, що таке толерантність, гідність та права людини.

1111

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Фоторепортаж: