Верховинці на книжковій виставці в Івано-Франківську презентували «Слово гуцульських предків»

Під такою автентичною назвою відбулася презентація книжкових видань, які вийшли у світ завдяки реалізації цільової програми підтримки книговидання у Верховинському районі. Проведено її у рамках виставки-презентації друкованої продукції «Сторінками української книги», яка відбулася 9 – 10 листопада в Івано-Франківську у фортечній галереї «Бастіон» з нагоди Дня української писемності та мови і 75-ї річниці створення УПА.

Представницький книжковий форум проходив під гаслом «Читаймо українське. Читаймо українською» за сприяння обласної державної адміністрації з участю видавництв та творців слова Західної України, а також книготорговельних підприємства, вищих навчальних закладів та бібліотечних установ Прикарпаття.

Свої книжкові новинки представляли аудиторії лауреати Національної премії України ім. Тараса Шевченка письменники Роман Горак та Мирослав Дочинець, прикарпатські літератори Євген Баран, Ярослав Ткачівський, Василь Бабій, Василь Карп’юк та інші.

У фестивалі-презентації «Сторінками української книги» взяв участь міністр культури України Євген Нищук, який відзначив велику значущість українського слова у будівництві Соборної Української держави.

Книжкові видання Верховинщини презентували у переповненій залі галереї «Арт-на-Мур» заступник керуючого справами виконавчого апарату районної ради, заслужений журналіст України, член НСПУ Василь Нагірняк та головний спеціаліст райдержадміністрації, секретар експертної ради з питань книговидання Оксана Коломийчук. Верховинці щиро привітали учасників національного свята української книги з Днем української писемності та мови від імені голови районної державної адміністрації Олега Лютого, голови районної ради Івана Шкіндюка та всієї творчої письменницької Верховинщини.

З метою сприяння розвитку національної книговидавничої справи – невід’ємної складової розбудови Української держави, популяризації та підтримки української книги місцевих авторів, згідно з розпорядження голови райдержадміністрації ще в 2011 році книговидавничу справу визначено одним із пріоритетів формування культурної політики Верховинського району. Затверджено положення про експертну раду з питань книговидання, яка розглядає пропозиції і визначає твори письменників, творчої та наукової інтелігенції району, які фінансуються за кошти цільових програм із підтримки книговидання у районі.

Письменник, член НСПУ Василь Нагірняк презентував учасникам книжкового форуму власні книги: трилогію «Во славу золотого тризуба» (про життя і діяльність провідника ОУН Степана Бандеру та його боротьбу за Вільну і Незалежну Самостійну Соборну Україну), повість «Стихія води і грому» ( про повеневий армаґедон у Карпатах та боротьбу твердих, як скеля, гуцулів з польською, австрійською та московською «повінню» у горах), книгу «Орфей Собору Нації» (про геніального українського композитора Володимира Івасюка, який на вівтар Собору Української Нації приніс пісню, напоєну з живого джерела і викресану з народного нурту предків). Автор представив також упорядковані видання: книгу «Гуцульські співанки Романа Кумлика» (про музиканта-віртуоза, скрипаля від Бога, гуцульського Паганіні Романа Кумлика та написані й зібрані ним на Гуцульщині народні перла – співанки), книги з серії «Бібліотека Верховинської «Просвіти» Онуфрія Манчука «Жьиб’ївські новелі» та Петра Шекерика-Доникового «На дні озера», написані мовою гуцульських предків.

Поетичну збірку автентичною гуцульською мовою «Карпати на трьох» презентував аудиторії лауреат міської премії імені Ярослава Дорошенка, поет з Франкової Криворівні Василь Зеленчук.

Разом з верховинцями представили книжкові видання, які вийшли друком у видавництві «Писаний камінь», і сусіди-косівчани. Директор видавництва «Писаний камінь» Михайло Павлюк та ветеран журналістики Петро Гавука презентували відповідно книги Петра Сіреджука «Галицька Гуцульщина у Великій війні» та «Тлумачний словник гуцульських говірок» (упорядник Петро Гавука), який виданий за рахунок коштів регіональної цільової програми підтримки книговидання на 2016-2020 роки.

Завершилася презентація видань, які полинули у світ з гуцульських теренів, щойно виданим у книжковому видавництві «Друк АРТ», м. Чернівці», літературно-мистецьким альманахом «Писанка» Верховинським Товариством «Просвіта» імені Тараса Шевченка спільно з асоціацією органів місцевого самоврядування регіону Гуцульщини та Всеукраїнським товариством Гуцульщина у рамках цільової програми Верховинської районної ради. Презентував альманах його головний редактор Василь Нагірняк. «Писанка» несе у кожну гуцульську та всеукраїнську оселю найперше – заповіти самого Господа і гуцульських предків: любов до ближнього, духовні християнські цінності, правду і добро. Автентика Гуцульщини, етнос, старожитності, культурно-мистецька скарбниця, гуцульський світ традицій, звичаїв та обрядів, веселкова фестивальна палітра фольклору та етнографії, усна народна творчість… Письменники представляють художні та публіцистичні твори про чарівний і неповторний Карпатський край, милу і любу Гуцульщину, Вільну, Соборну Україну та її духовний, мистецький світ. Розповіді про людей, які своїми умілими руками, унікальними витворами мистецтва роблять наш світ добрішим, щедрішим і справжнім українським. Ось далеко не повний перелік того духовного хліба, який несе Вам, браття-гуцули та вся українська родино, на вишитому гуцульському рушнику літературно-мистецький альманах «Писанка». 

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністраціїЯкщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: