В місцевий університет закуплять лінолеум з Росії на майже сто тисяч гривень

У жовтні на сайті публічних закупівель «ProZorro» відбулися торги щодо закупівлі покриття для підлоги — лінолеуму напівкомерційного. Замовником є Державний вищий навчальний заклад «Івано-Франківський національний медичний університет». Згідно тендерної документації, в навчальному закладі хотіли  придбати 663 квадратні метри лінолеуму і готові були віддати за нього 128 тисяч гривень.

Результат пошуку зображень за запитом "лінолеум"

 

Участь в аукціоні взяли дві компанії: ТОВ «Епіцентр К» і ТзоВ «Науково-медичний термінал «Теофаст». З різницею в одну копійку переможцем тендеру стала друга компанія — ТзоВ «Науково-медичний термінал «Теофраст». Через декілька днів після аукціону ТОВ «Епіцентр К» звернувся до тендерного комітету університету з проханням дискваліфікувати учасника-переможця тендеру, адже вони виявили порушення у тендерній документації їхнього опонента.

Зокрема, порушення виявлені в частині заборони здійснення державних закупівель товарів, робіт і послуг у юридичних осіб-резидентів іноземної держави державної форми власності та юридичних осіб, частка статутного капіталу, яких знаходиться у власності іноземної держави, а також державних закупівель у інших суб’єктів господарювання, що здійснюють продаж товарів, робіт, послуг походженням з іноземної держави, до якої застосовано санкції, згідно Закону України «Про санкції». Виробником товару представленого переможцем аукціону є ТОВ «ЮТЕКС РУ» (Росія, Володимирська область, г. Камешково, ул. Дорожная,10), що суперечить вимогам тендерної документації, — зазначають представники Епіцентру.

Справді, згідно сертифікату якості, які надав учасник, лінолеум привезуть з Росії.

Втім, в університеті переконані, що порушень законодавства при проведенні тендеру не було.

Під час процедури закупівлі замовником проводилась перевірка щодо дотримання вимог законодавства як учасником ТзОВ «Науково-медичний термінал ТЕОФРАСТ» так і виробником продукції ООО «ЮТЕКС РУ». Перевіркою встановлено, що і вищевказані переможець відкритих торгів і виробник продукції — в санкційному списку серед 468 суб’єктів — не перебувають. Окрім цього, Кабінетом Міністрів України, Постановою № 1147 від 30.12.2015 р. ( чинна до 01.01.2018 р.) заборонено ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації, згідно з переліком більше 50 товарних позицій за класифікацією УКТЗЕД. Аналогічно, під час процедури відкритих торгів встановлено, що серед даного переліку предмет закупівлі «Лінолеум напівкомерційний» — відсутній. Таким чином, нами як замовником, при процедурі відкритих торгів із вищезгаданого предмету закупівлі враховані вимоги Закону України « Про публічні закупівлі», Закону України «Про санкції», Указу Президента « Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», Постанови КМУ № 1147 від 30.12.2015 р. «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації, — йдеться у відповіді тендерного комітету університету.

Більше того, якби переможцем визнали «Епіцентр», то другий учасник мав би всі підстави вважати таке рішення незаконним.

Є загальна норма, закон, спеціальні норми, рішення РНБО та постанови Кабміну, які регламентують, як повинні дотримуватися цієї норми щодо заборони здійснення державних закупівель у держави агресора. Ми приймали це рішення колективно і ретельно досліджували цю компанію «ЮТЕКС РУ» — вона входить у міжнародну транснаціональну компанію і має виробничі площадки у кількох країнах Європи та Росії. Це хоч і російський виробник, але має статус «суб’єкта-нерезедента» по відношенню до нашого законодавства. Щодо «Епіцентру К», то вони запропонували вищу ціну. Якщо дотримуватися сухої букви закону, якби ми визнали переможцем «Епіцентр», ми б вчинили незаконно по відношенню до другої компанії — ми б не дотрималися Закону у тій частині спеціальних норм. Більш, ніж впевнений, адміністративна колегія Антимонопольного комітету скасувала би згодом цю закупівлю, — говорить секретар тендерного комітету університету Ростислав Тріщ.

Як пояснює представник університету законодавством наразі не передбачено, що в Україні повністю припинена економічна діяльність з Російською Федерацією. Відтак, можна зробити висновок, що законно виграти публічну закупівлю через систему «ProZorro» може будь-який виробник чи компанія з Росії, яких немає в «списку санкцій» чи заборонених товарах.

 

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 22 листопада 2017, 12:45
Україна різко збільшила імпорт товарів з Росії. За січень-лютий 2017 року експорт товарів із України зріс на понад 32%, імпорт – на 22%. Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ. Про це повідомляє Державна служба статистики України. Рівень експорту товарів до країн Європейського Союзу зріс на 16% (до 2,437 мільярдів доларів). Імпорт товарів із країн ЄС теж зріс – тут на понад 13% (до 2,790 мільярдів доларів). А от імпорт товарів із Росії зріс аж на 78,8% (1,016 мільярдів доларів). При цьому зріс і експорт продукції з України до Росії – на 54,4% (до 576,6 мільйонів доларів).
Відповісти

, 22 листопада 2017, 12:59
З московією торгувати це зрада.
Відповісти

, 22 листопада 2017, 16:54
Європейське дешевше і кісніше російського якщо б митом не обкладали а контрабандою і з пільгами від держави як російське. Тупий тут ти і зайвий теж, чорнотий дикун. Покажи ще свою дурість, потіш нас, клоун.
Відповісти

, 22 листопада 2017, 16:52
В Україні достатньо лінелеому і його виробництва, але комусь старі звязки з відкатами.
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: