“Не ви садили цей ліс – не вам його рубати і продавати”, – прикарпатські "атовці" розкритикували урядову реформу лісової галузі (заява)

Керівники Івано-Франківської міської та обласної Асоціації учасників АТО поширили відкрите звернення до центральної влади з приводу реформи лісової галузі. 

Пов’язане зображення

 

У ній різко розкритикували таємне прийняття нової стратегії розвитку лісівництва, яке передбачає створення нової державної компанії та можливу здачу лісів у приватні руки.

Далі читайте текст заяви без змін, інформує “Галка”.

“Ми, учасники бойових дій на Сході Украіни, стурбовані ситуацією, що склалася в лісовому господарстві. Викликає занепокоєння відсутність реальних реформ, несистемність в іх проведенні, відсутність персональноі відповідальності при прийнятті рішень. Обурює варварське винищення карпатських лісів, численні факти корупції, незаконних рубок та повної бездіяльності правоохоронних органів.

Але особливо виводять з рівноваги методи, якими уряд протягує відверто шкідницькі постанови – кулуарно, без обговорення з громадскістю і фахівцями, при тупому “одобрямсі” без читання, приймає “Програму розвитку лісовоі галузі”. Це призводить до управлінського хаосу, невизначеності і безперспективності лісового господарства, справедливого гніву серед працюючих там людей, яких ми повністю розуміємо і підтримуємо.

Наші ліси – це національне багатство, яке має охоронятися державою. Тому ми виступаємо категорично проти передачі лісів в концесію і не підтримуємо створення єдиноі лісовоі компаніі. Ми не можемо допустити монополізаціі такої потужної галузі, від якої нам залишаться лисі гори, а прибутки осядуть на київських пагорбах. Чи взагалі перекочують за кордон… Не ви садили цей ліс – не вам його рубати і продавати!
Тому закликаємо уряд і профільні відомства припинити підкилимне плазування з незрозумілою мотивацією, взятись за виконання своїх прямих посадових обов’язків щодо забезпечення НАЦІОНАЛЬНИХ, а не шкурних інтересів, вийти до громадськості з обговоренням цієї непростої проблеми, залучити до нього справжніх фахівців і прийняти мудрі рішення задля нашого спільного блага.
Голова
ГС “Івано-Франківська міська
Асоціація учасників АТО”
В. Андріів
Голова
ГС “Івано-Франківська обласна
Асоціація учасників АТО”
Т. Шпук”

 

 

Нагадаємо, що Прикарпатські лісівники організували під стінами ОДА акцію протесту (фоторепортаж)

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 30 листопада 2017, 13:31
це правильно як і правильно було б повиганяти тих лісничих які вирублюють в чорну ліс а потім гроші дають-як припиче-на різні акції --я немаю на увазі атовців-щось подібне робили судді а вийшло що повертаються ті хто нас торолив під час революціїТак що сама заява хороша але мають бути дії
Відповісти

, 30 листопада 2017, 17:08
Розкручуйте організацію проти вирубування лісів, багато людей вас підтримає. Реально немає з ким піти боротись проти тотальної вирубки Карпат.
Відповісти

, 02 грудня 2017, 23:27
В Рогатинському районі в селі Вачючин в одному з лісів, який називають "Великий ліс" ще мій прадід (1898 року народження) та інші з його покоління посадили плантацію американських дубів, тільки не пам'ятаю чи до совітів, чи вже за них. В 2008 році почалась масова "санітарна чистка" навколишніх лісів, яка за масштабами в рази перевершила всі попередні. Трактори Т-150 з причіпами і навантажувачами їхали місцями через людські городи до лісу "Чегур", в мене на городі повалили більшу частину дерев'яних стовбців огорожі, місцями засунули борозну. На прохання виділити малоцінної деревини для бодай часткового відновлення огорожі "лісові гаспідарі" дали негативну відповідь. Склалось враження, шо вони працюють по вказівці Кремля і місцевих підпільних осередків компартії при співпраці з місцевими і не місцевими "авторитетами". Після приходу до влади "праффєссора" з золотим батоном, вони ще більше роійшлися - ліс почали не вирубувати, а "викошувати". Трактори і машини з лісом їздили один за одним, розбили дороги. Особливий апетит в них був на американські дуби і звичайні дуби в "Великому лісі" та інших лісах. Після цього ліси стали набагато рідші, на деяких ділянках деревна рослинність знищена повністю, а дубів лишилось менше половини з тих, що були. Також слід зазначити, що дерева зрізали часто варварським і безгосподарним способом: велике дерево зрізають, воно паде, кроною накриває декілька молодих дерев, стовбур забирають, я крону залишають, не звільшивги від неї молоді дерева.
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії ЕкоЗлочини: