Шахраї і надалі наживаються на довірливих прикарпатцях в інтернеті

Зрозуміло, що за допомогою мережі Інтернет можна не виходячи здому здійснювати різні види грошових операцій. Але, щоб не стати жертвою шахраїв, потрібно врахувати і небезпеку від таких торгів, адже з кожним днем число ошуканих вказаної категорії громадянзростає. Інтернет - лиходіям перш за все легко обдурювати людей дистанційно і безпечно для шахраїв, бо їх не знають в обличчяпотерпілі, а телефонні картки або й телефони після отриманнягрошей від довірливих покупців зловмисники відразу викидають. І тоді, як кажуть, «шукай вітра в полі». Зрозуміло, що такі злочиниважко розкривати.

Так, минулих доби на гачок шахраїв потрапили ще четверо громадян.

До Івано-Франківського відділу поліції звернулася 47-річна місцевамешканка. Жінка повідомила, про те, що невідома особа шахрайськимспособом заволоділа її грошовими коштами у сумі 6 500 гривень, які вона перерахувала за покупку дитячої коляски через Інтернет мережу. Грошіпотерпіла перерахувала на банківську карточку, а замовлення так і не отримала.

У своєму зверненні до поліції інший мешканець Івано-Франківська повідомивпро те, що на сайті «ОЛХ» знайшов оголошення про продаж комплектуючих запчастинидо комп’ютера. Чоловік зателефонував продавцеві та узгодив умови купівлі.Після чого, перерахував грошові кошти у сумі 12 тисяч гривень на банківський рахунок нібито продавцеві, та ні запчастин, ні коштів не отримав.

Того ж дня, з аналогічним повідомленням до працівників поліції звернулася50-річна потерпіла, яка як встановили поліцейські, через мережу Інтернетна сайті «ОЛХ» вибрала дитячий одяг, який нібито продавали та перерахувала на вказаний шахраєм рахунок кошти в сумі 800 гривень, як передоплату, після чого з «продавцем» було втрачено зв'язок.

Наступний випадок трапився з 47-річною жителькою м. Долина. Жінкарозповіла про те, що на її мобільний телефон зателефонував невідомий, який представився працівником одного із місцевих банків та повідомивпотерпілій , що її картка нібито не дійсна, тож

для вирішення проблеми, потрібно перевести всі грошові кошти в банк та виконати необхідні функції. Коли жінка беззастережно виконувала умови«псевдо» працівника банку, повідомляючи при цьому таємні пін-коди, післячого, з її рахунку зникли грошові кошти в сумі близько 8 тис. гривень.

Відомості за цими фактами внесено до Єдиного реєстру досудовихрозслідувань за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Правоохоронці проводять заходи щодо встановлення осіб-шахраїв та місця їхперебування.


Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Кримінал: