Представники НАЗК в Івано-Франківську провели навчання щодо запобігання конфлікту інтересів у публічній службі

Сьогодні в Івано-Франківську у рамках інформаційної кампанії «Конфлікт інтересів: треба знати!», яку уже другий рік поспіль проводить Національне агентство з питань запобігання корупції, відбувся семінар-тренінг «Конфлікт інтересів та пов’язані з ним обмеження».

Навчання для державних службовців облдержадміністрації, райдержадміністрацій, територіальних органів центральних органів виконавчої влади обласного і районного рівнів, посадових осіб місцевого самоврядування та юридичних осіб публічного права області, інших запрошених провели представники НАЗК Тетяна Гетманцева та Юлія Тіткова.

Участь у семінарі-тренінгу взяли перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка, керівник апарату облдержадміністрації Роман Маланій, заступник голови обласної ради Сергій Басараб.

Відкриваючи роботу семінару, Марія Савка зауважила, що тема запобігання та врегулювання конфлікту інтересів є надзвичайно важливою як для державних службовців, так і для посадових осіб органів місцевого самоврядування. «Існує чимало ситуацій, коли посадовці повинні знати, як запобігти виникненню конфлікту інтересів, тому спілкування з представниками НАЗК і розгляд практичних ситуацій дозволить отримати якнайбільше корисної інформації для кожного учасника семінару», - зазначила М.Савка.

Під час заходу значну увагу приділено ситуаціям, пов’язаним з конфліктом інтересів, які розглядаються департаментом моніторингу дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції НАЗК.

Окрім того, представник НАЗК Тетяна Гетманцева звернула увагу присутніх, що з 9 грудня цього року на веб-сайті НАЗК стартує онлайн-курс «Конфлікт інтересів – треба знати!», що має на меті надати базові практичні інструменти для підвищення ефективності виявлення, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання встановлених заборон та обмежень. Реєстрація на нього розпочалася уже з 23 жовтня. За словами Т. Гетманцевої, онлайн-курс стане у нагоді суб’єктам, на яких поширюються вимоги законодавства про запобігання корупції, так і особам, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції (викривачам). Зареєстровані користувачі зможуть отримати вичерпну відповідь на свої запитання у режимі онлайн.

Також під час семінару було презентовано «Методичні рекомендації щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів», затверджені рішенням НАЗК від 29.09.2017 № 839, які підготовлені з врахуванням практичних ситуацій.

Додамо, що семінару передувала зустріч представників НАЗК з Марією Савкою, під час якої посадовець висловила пропозицію щодо проведення в області навчання зі складення, подання та оприлюднення декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДАЯкщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Політика: