В екоінспекції стверджують, що не змогли заміряти викиди Бурштинської ТЕС – їх не впустили

Представників екологічної інспекції цього року не пустили на перевірку Бурштинської ТЕС.

20728203_10211502497491344_3371270025772820683_n

 

На засіданні комісії обласної ради з питань законності 7 грудня заслухали інформацію щодо перевірки роботи Бурштинської ТЕС.

Нагадаємо, раніше депутати прийняли звернення щодо перевірки приватизації станції ДТЕК (яка належить Ринату Ахметову) акцій “Західенерго”.

Голова депутатської комісії Тарас Виноградник нагадав, що в серпні Фонд Держмайна продав 25% акцій, які належали державі, ДТЕКу. Тому тепер Бурштинська ТЕС є повністю приватним підприємством.

Віталій Гоголь, представник обласної прокуратури, повідомив, що Фонд держмайна жодних порушень умов відчуження пакету акцій ТЕС не виявив. Також у ході перевірок екоінспекторами не виявили порушень, які б призвели до шкоди довкіллю.

“В нас є інформація територіальної інспекції праці, яка виявила несуттєві порушення, котрі керівництво підприємства зобов’язалося виправити”, – додав прокурор.

Богдан Чукор, заступник начальника обласної екоінспекції, розповів, що у жовтні мала відбутися перевірка ТЕС, але екоінспекторів не допустили на перевірку, хоча підприємство  повідомили про неї завчасно.

“Це є пряме невиконання умов закону”, – заявив чиновник, інформує “Галка”.

Екоінспектори не можуть сказати, чи ТЕС дотримувалась умов викидів в атмосферу у 2017-ому, тому що вони не мали змогу зробити заміри.

Порушення були виявлені у 2015-ому. А в 2016-ому ТЕС збільшили ліміти викидів у повітря.

Петро Савка, начальник відділу екології ТЕС, відповів, що на місці були готові до перевірки екоінспекторів, але у центральному офісі вирішили не надавати доступу, зсилаючись на певні юридичні обставини. Те саме було на інших станціях Західенерго в інших областях.

“Це перший такий випадок на моєму досвіді”,- сказав представник ТЕС.

Савка розказав, що з 2012 по 2017 року на ТЕС провели реконструкцію трьох енергоблоків та замінили електрофільтри, що призвело до зменшення викидів у атмосферу та відповідності європейським нормам.

“Є думка, що ми вимикаємо фільтри, йде чорний дим. Нема таких фактів, це заборонено всіма інструкціями та й не дає нам позитивних результатів”, – сказав Савка.

Надалі на ТЕС планують реконструкцію решти енергоблоків відповідно до національного плану зменшення викидів.

Тарас Виноградник прокоментував, що вимога заміни енергоблоків була прописана в інвестиційному договорі, і це мали зробити ще до 2015-ого року.

 

Нагадаємо, що Димить, аж гай шумить! Мешканці Івано-Франківська скаржаться на Бурштинську ТЕС (фоторепортаж)

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 07 грудня 2017, 17:53
Прикидаються дурними. Навіщо їм викиди на сімій станції? Є площа розкидання і осади речовин з станції в місті.
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії ЕкоЗлочини: