В НБУ порахували втрати від блокади окупованого Донбасу

Чистий негативний ефект торгового балансу України від припинення торгівлі з неконтрольованими територіями на Донбасі оцінюється у 1,8 млрд доларів у 2017 році і 0,5 млрд доларів у 2018 році.

Пов’язане зображення

 

Такі дані озвучив заступник глави Національного банку України Олег Чурій.

Згідно з презентацією, представленою на організованій ING Банком зустрічі з представниками бізнесу та оприлюдненої Національним банком, сприятливі умови торгівлі, а також рекордно високий урожай зернових у 2016-2017 роках надав можливість частково компенсувати втрати від блокади для торгового балансу країни.

За словами Чурія, у 2017-2019 роках дефіцит поточного року залишиться на рівні 4 млрд доларів, поступово знижуючись до 3% ВВП у 2019 році.

Заступник голови Нацбанку додав, що активність іноземних інвесторів на сьогодні все ще стримується високими корупційними і юридичними ризиками.

Як зазначає НБУ, Чурій окремо зупинився на важливості для України продовження співпраці з МВФ і виконання своїх зобов'язань, оскільки в 2019-2020 роках її очікують пікові виплати за зовнішнім боргом: якщо в поточному році вони становлять близько 3 млрд доларів, то в наступному - близько 4.5 млрд доларів, а в 2019 наблизяться до 7 млрд доларів, що призупинить зростання міжнародних резервів.

Згідно з презентацією, якщо в наступному році вони можуть вирости приблизно до 22 млрд доларів, то в 2019 - знизитися до 21 млрд доларів, а зниження в місцях імпорту становитиме з 4,2 до 3,9.

Інтерфакс-УкраїнаЯкщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 11 грудня 2017, 12:36
От Порошенко і БПП приєднались до блокади - одразу збитки. А скільки недоотримали "ДНР" і "ЛНР"? Бідні ізраїльські банки недорахувались на рахунках з обох сторін конфілкту. Поїзди в обхід через Росію ідуть з вугіллям. Маріуполь далі торгує товарами з "ЛДНР". Які суми збитів вигадують неліквідоване неконституційне НБУ? Брехунці не порахували збитки убитих, поранених, насильно мобілізованих?
Відповісти

, 11 грудня 2017, 12:52
На зло бабусі повідморожую вуха. Хто не скаче той москаль
Відповісти

, 27 січня, 20:27
Донбас,файна земля вже назад не повернеться.треба міняти політику.Дончани не поставлять пам'ятники ані Штефану,Шептицькому,Коновальцю та Шухевичу.
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Економіка: