Хто такий Саакашвілі: важливі факти з політичного життя діяча

Він з'явився в політичному житті України, коли його політична кар'єра в Грузії завершилася. В рідній країні йому "шили" кілька кримінальних справ, а на другій батьківщині – мало не на руках носили.

Не минуло й трьох років, як грузинська доля таки наздогнала Саакашвілі в Україні. Але, якщо Грузії його засудили заочно, то тут намагаються ув'язнити цілком серйозно.

Він навчався в Києві, в інституті міжнародних відносин, проте в політичне життя України ввійшов під час Революції гідності.

Його радо вітав натовп на Майдані. Міхо за тиждень до початку Майдану закінчив свою президентську кар'єру в Грузії. І там проти нього одразу відкрили справу. Звинуватили у перевищенні повноважень під час розгону опозиційної акції та корупцію. А згодом за це заочно присудили ув’язнити.

А от в Україні в нього все лише починалося. Після того, як Порошенка обирають Президентом, той призначає Міхо своїм радником. А українська Генпрокуратура одразу відмовляє грузинським колегам в екстрадиції Саакашвілі. А за рік з рук Порошенка Михаїл бере український паспорт, в якому він вже Михайло. І пристає на пропозицію Порошенка очолити Одеську область.

Подейкують, йому навіть пропонували місце прем'єра. Проте Саакашвілі такі чутки заперечував. Згодом Міхо сам відмовляється і від крісла губернатора. Мовляв, корупція у верхівці влади заважає йому провести реформи, які він планував. За ним звільняється і частина команди, що відповідала за митницю.

Мене так багато ще ніхто в житті не обманював. Після того, як мені саботували моїх заступників, після того, як відкрили центр обслуговування громадян. А коли ми говорили: чому не призначають людей, то громадські організації звернулися до адміністрації Президента. Вони їм відповіли: не заважайте нам виховувати Саакашвілі,
– заявив екс-голова Одещини Михайло Саакашвілі.

Порошенко налякали президентські амбіції Саакашвілі – більшість політологів так пояснили кінець дружби. Проте екс-голова Одещини програвати не збирався. І створив політичну партію – "Рух нових сил". Тоді Порошенко робить свій хід: позбавляє Саакашвілі громадянства, поки той перебуває в США.

З часом знайшли причину. Мовляв, у Грузії на нього є кримінальні провадження. Здавалося б усе. Проте прихильники буквально вносять Саакашвілі в Україну на руках.

Після перетину кордону у нього зникає навіть паспорт який втратив чинність

Коли це сталося, коли люди навіть не питаючи мене внесли на руках в Україні, я залишив паспорт в автобусі, прийшла поліція обшукала автобус і вкрала паспорт,
– зазначив Саакашвілі.

Звинувачення про вкрадений паспорт поліція відкидає. Натомість обвинувачують його:

"Перетин державного кордону – це адміністративна відповідальність, але групою осіб – кримінальна. Нанесення тілесних ушкоджень військовослужбовцям – це також кримінальна відповідальність", – зазначив речник Держприкордонслужби Олег Слободян.

Саакашвілі це не зупиняє. І він заручившись підтримкою кількох політичних сил в парламенті влаштовує протест під Радою. Народ відгукується мляво. Люди зреагували лише на його вимогу імпічменту для Порошенка. Проте намети, які стоять цілодобово, все одно залишились напівпорожніми.

Та на Банковій про Саакашвілі не забувають. І у вівторок СБУ приходить до нього додому. Намагаються вручити підозру. До будинку екс-голови Одещини підтягуються люди. Починаються сутички. А сам Саакашвілі тікає від силовиків на дах.


В цей час ГПУ робить сенсаційну заяву – Саакашвілі звинувачують в підготовці державного перевороту. Мовляв акція під Радою проплачена Сергієм Курченко, так званим "гаманцем" Януковича. Як доказ ГПУ оприлюднює запис телефонної розмови, на якій начебто Саакашвілі говорить з бізнесменом-втікачем, а його помічник домовляється про все з помічником Курченко.

Що може бути далі? Зараз не йдеться про депортацію, зараз не йдеться про екстрадицію. Зараз ідеться про допит, підозру в скоєнні особливо тяжкого злочину,
– заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Проте на спробу арешту народ реагує. Ба більше – відбиває Саакашвілі у силовиків після того, як його вже "спакували" у поліцейський бус.

І Саакашвілі з переможним виглядом крокує під стіни Ради. Наступного ранку правоохоронці приходять туди з обшуками. Проте далі першої барикади не дійшли. Бо натовп чинить опір. Є постраждалі з обох боків. Та на допит Саакашвілі забрати так і не вдалося. Не знайшли.

Друга спроба затримання виявилася більш вдалою.
Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Політика: