Табачник ліквідував Міжнародний конкурс з української мови ім. Петра Яцика. Українські письменники - обурені

Українські письменники звернулися з відкритим листом до нинішнього Президента Віктора Януковича з приводу ліквідації Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика міністром освіти Табачником.

Десять років Міністерство освіти України разом з Лігою українських меценатів та широкою громадськістю світової української діаспори за участі Міністерства культури і туризму, Міністерства оборони та Міністерства закордонних справ проводили Міжнародний конкурс з української мови ім. Петра Яцика. Щороку в ньому брало участь до п’яти мільйонів школярів, студентів, учнів профтехосвіти, курсантів та слухачів військових навчальних закладів. Паралельним курсом цей престижний і популярний мовний марафон відбувався в понад двадцяти країнах світу.

І ось цей конкурс поховано одним розчерком пера новоявленого міністра освіти Дмитра Табачника. Мовби зла, жорстока людина зрубала виплекане упродовж цілого десятиліття квітуче дерево.

Під листом підписалися, зокрема, Дмитро Павличко, Михайло Слабошпицький, Іван Дзюба, Павло Мовчан, Марія Матіос, Василь Шкляр, які закликають Януковича, котрий свого часу, будучи Прем’єр-міністром України, підтримав конкурс і з його ініціативи преміальний фонд конкурсу було виведено з-під оподаткування, скасувати рішення міністра Табачника, позаяк зникнення Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика з українського життя стане грандіозним скандалом, що викличе голосний резонанс не тільки в Україні, а й у світовій діаспорі.

ОДТРК



Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.



Коментарі:
, 28 жовтня 2010, 14:46
Табачник виконує все те, що обіцяла політична сила, яка його висунала на посаду. Справа не у ньому, курс на знищення розвитку українства буде продовжуватись...
Відповісти

奧爾加 olga, 04 листопада 2010, 15:24
А кому він був потрібен особисто, окрім папірців- звітів? Бідним дітям, які працюють по 8 годин у школі, а потім ще по 8 вдома, щоб виконати всі завдання.Чи вчителям, які після перевірки сотень зошитів повинні були на вихідних перевіряти ще купу робіт????
Відповісти

, 05 листопада 2010, 17:43
Де це ви таких дітей знайшли щоб з 8 до 4 вечора в школі навчалися? Особисто мені цей конкурс таки потрібен, бо я хочу щоб мій син вирос українцем.
Відповісти

, 02 листопада 2010, 17:14
Коли за Пілсудського мін.Пєрацкі нищив україн.шкільництво,його молоді наші патріоти вбили і не боялись кари смерті.Табаки не вбивайте бо це для нього за велика честь,ним не варто брудити чесних рук, але відсунути це...,від корита обовязок кожного чесного українця.Протести повинні бути масштабними а не 100 відчайдухів протестує а решта як „казли“ дивляться і секундують але тилькі в інтернеті ,щоб не було їх видно.Коли б у всіх великих містах вуйшли студенти хоч по 5000,то був би давно Табака „на родінє“ а так плює нам в очі а ми?Листи пишемо!!!А він тих листів навіть до виходка не бере ,бо йому не потрибні.Усі устави Табакі,усі вислови це явні плювання на нас усіх,нищеня найсвятішого кожному народу-мови.То чи ми народ?!!
Відповісти

, 17 листопада 2010, 20:14
А Вам, шановна, не завадило б повчитися української
Відповісти

, 04 листопада 2010, 16:41
Шановні Ольга і Зоряна. Як називається той документ, котрим Табачник "ліквідував" Міжнародний конкурс з української мови? Де можно побачити його в інтернеті або офіційне підтвердження? Швидше за все, що це чергова брехня наших "незалежних" писак, а ви вже до істерики доходите. Побережіть здоровя, не лінуйтеся перевіряти факти, бо в нашому знервованому та брехливому суспільстві до біди недалеко. Тож, факти будь ласка.
Відповісти

, 05 листопада 2010, 17:46
Шановний Анатолію! Щоб ліквідувати конкурс достатньо просто не підписати відповідне розпорядження.
Відповісти

, 05 листопада 2010, 21:47
Шановний Ігоре! Давайте всі крапки над І поставимо, бо ця стаття спеціально вводить людей в оману. Є конкурс Петра Яцика і є конкурс української мови імені Шевченка, який за наказом президента повинно провести міністерство освіти. Що повинен робити Табачник? Два конкурси підписати? Абсурд. Логіка підказує, що письменники і патріоти повинні радіти та підтримувати державний конкурс української мови, а тут навпаки. Чому? А тому, що для них є в конкурсі Яцика якісь свої інтереси. Тоді при чому тут вболівання за мову? Тим паче, що конкурс ім.Яцика ніхто не забороняв і його можуть проводити.
Відповісти

, 04 листопада 2010, 16:21
Багато з тих, хто підписався під листом, перед другим туром президентських виборів повторював за Ющенком, що "немає різниці". Тепер дійсно різниці немає: пишіть листи до Призедента України чи до Призидента Гондурасу - результат буде той самий
Відповісти

, 04 листопада 2010, 17:41
Як таке взагалі може бути?! Як можна "ліквідувати" конкурс?! Хіба він взагалі підпадав під упорядкування МінОсвіти?!
Відповісти

, 05 листопада 2010, 0:09
Нехай конкурс існує, але не треба примушувати дітей і вчителів брати участь у ньому. Все має бути за власним бажанням!!!
Відповісти

, 05 листопада 2010, 17:54
Конкурс таки відбудеться http://forum.pravda.com.ua/read.php?2,209410248
Відповісти

, 07 листопада 2010, 17:56
Я уже было так обрадовалась, что конкурса не будет. Потому что дети действительно тратят кучу своего свободного времени для подготовки к конкурсу, я уже не первый год участвую в этом конкурсе да и вообще во многих соревнованиях, посвященных украинскому языку, постоянно очень переживаю и у меня обнаружили вегетососудистую дистонию. Простите, как после этого развивать дух патриотизма?
Відповісти

, 07 листопада 2010, 21:12
Хлопці, Україна закінчилась. І заспокойтеся. З приводу поведінки Табачника - все просто. Зайдіть у неті статтю "Когда можно убивать гойских детей" з газети "Сегодня" - http://segodnia.ru/index.php?pgid=2&partid=28&newsid=10198
Відповісти

, 08 листопада 2010, 18:34
Шановна Рито,дійсно Вам є чому радіти.Слід побільше вільного часу дати нашим діткам,для спиртного,наркоти,побоїщ однокласників для чого їм ,та українська мова,якої ви не знаєте.
Відповісти

, 08 листопада 2010, 19:55
поки ми будемо терпіти таких Табачників,вони будуть на далі відробляти чужі вказівки.
Відповісти

, 09 листопада 2010, 23:04
Я вже багато років поспіль беру участь у цьому конкурсі (від 3 до 9 класу), і рада, що він продовжує дію! А ви, дорога Рито, чому так перенапружуєтеся? Адже ніхто не примушує вас брати участь у конкурсі і заробляти собі вегетосудинну дистонію? І ще одне. Перепрошую, та плодів вашої праці ми не бачимо, бо пишете ви російською мовою. Погоджуюся з Тетяною.
Відповісти

megapolis, 10 листопада 2010, 20:35
всi що збiглися до влади грають в одну дуду- хтось з ними попрацював-мабуть карлики з печери
Відповісти

, 11 листопада 2010, 16:04
Уподібнюйсь пальмі: чим міцніше стискає її скеля, тим швидше й прекрасніше здіймається вона догори. (Григорій Сковорода) Беріть приклад з життєвого поступу Петра Яцика!!!
Відповісти

, 14 листопада 2010, 20:48
Незнаю як у вас, а в нас в районний конкурс відбувся 3 листопада. І я вважаю, що такі конкурси потрібно проводити, тому що половина дітей свій вільний час проводять зі спиртним та наркотиками, а так хоч трохи будуть відводити на науку
Відповісти

, 15 листопада 2010, 21:16
А кому він був потрібен особисто, окрім папірців- звітів? Бідним дітям, які працюють по 8 годин у школі, а потім ще по 8 вдома, щоб виконати всі завдання.Чи вчителям, які після перевірки сотень зошитів повинні були на вихідних перевіряти ще купу робіт???? ----Добавлю---і тим "хитро...им" організаторам, які мають зиск з ціеї справи, кладуть наші (або державні) гроші до власної кишені, та катаються у закордонні відрядження жирувати.... ДУЖЕ ДОСТОЙНА ВІДПОВІДЬ !!! РЕСПЕКТ АВТОРУ!!! краще не скажеш !!! ПІДТРИМУЮ 100%!!!
Відповісти

, 22 листопада 2010, 15:24
поддерживаю ивана 15.11. 21:16! организаторы конкурса звитують о 50-60млн.(!) участников конкурса во всём мире. а вот суммы отмытых и потраченных на презентации, гостинницы, прогулки на яхтах и лошадях для организаторов и жюри молчат. я уже не говорю о полученной от спонсоров наличке...
Відповісти

, 22 листопада 2010, 23:31
русонацизм рулит.дальше будет больше. тбачник -про...атор . своими действиями работает на раскол страны. ихняя цель заворуха в стране на фоне которой будет попытка раскола Украины . Удивительно только, что большинство жителей вост Украины живут по принципу ;лишбы жо..е срать было чем .ни какого достоинства.Этим людям всеравно при какой власти жить при фашизме в1941-м или русонацизмев 2......и им по барабану ,что закрыли какойто -там конкурс по Украинской мове .так-что пока есть такие людишки как в вест юкраине до тех пор и будут тбачники гадить в стране где Вы живете.Счастливого вам всем принятия уголовно -налогового кодекса,в раде у вас тбачников штук 300 и все как один бестолковые. зАзаров Ваш сказал что кодекс самый либеральный в Европе только не уточнил с кодексом какого столетия сравнивал.в общем Европа я погляжу в восторге от всего увиденого.В ихних маленьких красивеньких головках с аккуратными прическами не укладывается как Украина еще существует? И кто она такая Украинская нация и есть ли она вообще?На этот вопрос Вы должны дать ответ в первую очередь самим себе!Реплика для Буковины.не все измеряется в милионах.еслибы речь шла об отмывании денег .и тбачник решил навести порядок -честь ему и хвала.если Вы Буковина не понимаете речь идет об уничтожении всего Украинского. Господь Бог сотворил Украину. И сделал ее душой ее мову.Желаю Вам не быть душепродавцами .и неидти на поводу у русонацистов. Любите Украину и хоть раз в жизни сделайте что нибудь для нее!PS пишу на русском чтобы восточным "братьям" было понятнее.к стати ихнее мнение по этому вопросу ни кому не интересно , ихняя озлобленность и душевная скудность уже ни кого не удивляет. Цивилизованая Россия умерла в 1917а с потомками красных душегубцев общаться както не очень хочется .Всего Вам всем хорошего!
Відповісти

, 29 листопада 2010, 18:26
У нас в школі провели конкурс, нічого подібного не знала. Тільки сьогодні занйома сказала:глянь у вікіпедію. його скасували... так чи інакше, річ не у самому конкурсі, а у принципі. це не нормально з боку табачника, мене це просто вбило! це далі терпіти не можна, клянусь
Відповісти

, 26 жовтня 2011, 16:02
Табачник все робить розсудливо і зважено...На мій погляд ,кожен крок йому дається дуже важко..З нашим менталітетом далеко не стрибнеш...Він не забороняє проводити конкурси ,а намагається зробити це більш кваліфіковано..А що робили попередні міністри? Самі лише експеременти над нашими дітьми.
Відповісти

, 23 листопада 2011, 19:20
А ми навчаємося з 9 до 17.30 (третій клас, додаткові заняття тощо), і все одно будемо приймати участь! Нам в Харкові не вистачає таких заходів. І чому наявність одного конкурсу повинна виключати інший? Чому вони повинні ставитися в умови конкуренції? Дітям до цього немає ніякого діла. А вчителі, які бояться додаткового навантаження, хай займуться чимось іншим
Відповісти

, 24 жовтня 2017, 9:24
Це несуттєво (тим більше, що пройшло вже 6 років з моменту написання Вашого коментаря), але багато хто вважає, що правильніше «брати участь», ніж «приймати участь». Сподіваюся, у Вас все склалося добре (за ці роки). Успіхів.
Відповісти

, 29 листопада 2011, 22:31
це прекрасний конкурс, його не можна навіть порівняти з олімпіадою чи вузько спрямованим змаганням шевченкознавців, він дійсно спрямований на виявлення таланту, здібностей, розуму, а не тупого завчення даних. для обдарованих дітей і вчителів-ентузіастів чи не єдиний шанс показати себе ) добре, що він є ) а не хочете брати участі - не беріть, і все. це в першу чергу не вегетосудинна дистонія, а досвід, нові навички
Відповісти

, 25 січня 2012, 18:43
Про те, який це прекрасний і чудовий конкурс, говорять ті, хто знає про нього лише з гламурно-патріотичних новин. І призові місця не завжди чесні, і завдання не зрозуміло для кого складені - там більше народознавства і банального псевдопатріотизму, ніж української мови, і вчителі махаються потім з тими роботами, перевіряючи, а ніхто навіть дякую за це не скаже. Так, як у нас усе проводиться, - навітьдобре, що його скасували.
Відповісти

, 07 червня 2012, 9:54
Ганьба януковичу і табачнику. Не мотжу прізвища цих виродків навіть з великої літери написати.
Відповісти

, 16 серпня 2012, 18:56
Якщо говорити відверто,то все це просто чергова вуаль,яку нам накидають на очі. Дехто хоче,щоб ми зникли,тому рубає під корінь. Сьогодні нема мови,а завтра і нас. Тому потрібно спочатку навести порядок в собі, а потім забороняти чуже. Дуже вас прошу спам'ятайтеся зараз,бо потім буде пізно
Відповісти

, 08 листопада 2012, 21:45
Чого можна ще чекати від антиукраїнського міністра? Вони розпочали з конкурсу Яцика, а закінчили мовним законом і ганебними виборами. Треба виходити на вулиці!!!
Відповісти