Коцаба хоче святкувати Різдво у грудні (фото)

Зробити переший крок до моральних принципів християн Європи закликали ієрархів основних християнських конфесій України: Української православної церкви Московського та Київського патріархатів, Української греко-католицької церкви та Української автокефальної православної церкви  - лідери ряду молодіжних громадських організацій області.  

В своєму листі до церковних лідерів заступник голови обласної організації «Меморіал ім. Василя Стуса» Руслан Коцаба, голови обласної організації ГО «Український вектор» Микола Гавриляк, міської філії Української студентської спілки Уляна Івасишин, міського осередку Громадського руху «Молодь за зміни» Богдана Шпирка та заступник голови обласної структури ГО «Молодіжний союз Наша Україна» попросили їх відслужити 25 грудня святкові Різдвяні Богослужіння.

Зі слів Руслана Коцаби, такий крок не є спробою розколу чи зміни дати святкування Різдва революційним шляхом. Це такий собі еволюційний крок на шляху до поступового переходу до святкування найбільшого християнського свята за європейськими традиціями, намагання спонукати Церкву визнати, що певний відсоток громадян України вже сьогодні готовий святкувати його разом з усіма християнами світу.

Свої погляди щодо доцільності зміни дати Різдва підписанти мотивують насамперед бажанням бути ближче до Європи, адже, як стверджує пан Коцаба, українські заробітчани за кордоном вже зараз відзначають це свято 25 грудня і це підтримується священиками. Крім того, на думку ініціаторів звернення, святкування дня народження Ісуса в грудні буде вигідно з економічної точки зору та дозволить запобігти споюванню населення України в ході затяжних свят.

В той же час ні Р.Коцаба, ані його колеги-підписанти святкувати Різдво по-європейськи цьогоріч не планують. 

Вивчити ж громадську думку з даного приводу покликане організоване представниками вищевказаних молодіжних структур експрес-опитування на Вічевому майдані Івано-Франківська.

 

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 25 грудня 2010, 4:22
Таки встигнулося і вдалося вчора організувати у моїй родині Святий Вечір! Запросив навіть двох кумів, навіть дуже гарно поколядували... Христос ся рождає! Славімо Христа!
Відповісти

, 26 грудня 2010, 14:41
Вчора мав серйозну розмову із мамою, яка спочатку була шокована і дуже проти мого особистого переходу на святкування Різдва за світовим календарем, але після наведених аргументів вона спокійно погодилася наступного року прийти до мене на Святий вечір 24-го грудня, так як у всьому християнському світі, а я із сім`єю приходжу до неї колядувати за тепер вже старим стилем, тобто 7-го січня. Христос народився!
Відповісти

, 23 грудня 2013, 19:21
Це було б добре відсвяткувати Різдво Христове, а потім Новий рік.
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: