ТРОЯ і РИМ: „Зроблено в Україні”

Нині ми вже знаємо, що найдавніші цивілізації планети мають своє історичне коріння на території України.  І український цивілізаційний поступ не може не вражати: Королеве (Карпатський регіон, 1 млн. років до н.е), Мезин (Чернігівщина, ХХ-ХІІ тис. до н.е.), Кам’яна Могила (Запоріжжя, ХІІ-ІІІ тис. до н.е.), Трипілля (Подніпров’я, VI-II тис. до н.е.),  Аратта-Оратта (IV-II тис. до н.е.), Скіфія (7 ст. до н.е. – 3 ст. н.е.), Ольвія (6 ст. до н.е.- 4 ст. н.е.), Боспор (5 ст. до н.е.- 4 ст. н.е.), Антія (3-6 ст. н.е.) – ось етапи Великого Українського Шляху у світовій історії людства.

 

 

 

    

         • Троя - І (українська)


         Літературно-історична пам’ятка  „Слово о полку Ігоревім”  нагороджує князя Ігоря –  „титулом” онука Бога Трояна! Цікавий поворот, чи не так?..
         Звернувшись до книг з української міфології ми пересвідчимось, що праукраїнський  Бог Троян був богом землі, підземелля і неба (може тому і Троян, що виконував три сакральні функції?).
         Був Бог Троян і в пантеоні приазовських амазонок, що жили свого часу в донецьких степах і допомагали троянцям боронити Трою від греків-ахейців. „І чому б це?” – подумалось мені... А потім дійшло:  троянців і амазонок об’єднував культ одного й того ж бога і це було основною причиною утворення їхнього військового союзу!
         Що ж стосується власне Бога Трояна, то, на думку дослідників нашої старовини, він (або під його керівництвом) спорудив знамениті Троянові вали, що захищали в стародавні часи Україну від ворогів.
         А те, що цей культ був здавна дуже поширеним в Україні, опосередковано може свідчити широке розповсюдження родового прізвища Троян, яке і досі носить чимало українців.
          Візьмемо також до уваги, що археологічна наука серед восьми локальних груп трипільської культури, зокрема, виокремлює Троянівську локальну групу, а надписи в одній з печер Кам’яної могили (брила №25) зберегли міф про троянську війну: про десятилітню війну двох родів, про царство мишей, про „вигнаних жінок” і т.ін.
        Випадковість? – скажете ви, - лише на перший погляд: український текст є старшим щонайменше на дві тисячі років за анатолійський троянський міф!
        Отже, судячи всього сказаного, можна дійти висновків, що Перша Троя була - в Україні!

 

         • Троя - ІІ (анатолійська)


         За свідченням дослідника печер Кам’яної Могили А.Кифішина, порівняльна дешифровка приазовських „протошумерських” і троянських текстів дала змогу зробити висновки: „...Троянські надписи епохи Трої ІІ  (2600-2450 рр. до н.е.) мають явні ознаки спорідненості з протошумерськими” (але українські – значно старші!).
         Про це свідчать і результати археологічних досліджень, проведених в Анатолії (Троя), Сирії (Угарит), на Кипрі, Сардинії (Італія), на острівній (Крит, Родос) і материковій Греції та в Єгипті (Луксор).
        Археолог В.Клочко переконливо довів, що характер знайденої та викарбуваної на рельєфах будинків та гробниць в цих країнах зразків зброї (круглі щити, списи і короткі, заточені з обох боків мечі) однозначно свідчить про її походження з Північного Причорномор’я  (Сабатинівська версія Трипільської археологічної культури)!
          Взявши до уваги, що анатолійські троянці були вихідцями з України, все стає на свої місця. Наші предки прийшли на територію нинішньої Туреччини із своїми міфами, формами суспільного устрою та матеріальної культури.
         Звідси й обґрунтованість висновків А.Кифішина, що Троя, будучи певною правонаступницею Шумеру (який успадкував культуру Енеїди), „запозичила” елементи своєї релігійно-філософської культури Стародавньому Єгиптові, Античній Греції, а через останню - і Стародавньому Римові.

 

            • Рим - І (на Сулі)


         Вже згадане нами „Слово о полку Ігоревім” та інші літописи пишуть про українське місто –фортецю Рим/Римов, що з давніх-давен стоїть на місці впадіння річки Ромен (Romen) в річку Сулу (Sula).
         (Слово sula і санскриті, і в латині має одне значення - „вода, річка”).
         Тисячолітнє місто Ромен (Ромни) і нині існує на Сумщині. Ті ж самі  тисячолітні імена мають і нинішні річки: Ромен і Сула. На сусідній Полтавщині є місто Ромодан. – Суцільні, як ви розумієте, „випадковості”...
         Жителі Варвинського, Лохвицького, Роменського районів  (Чернігівська, Полтавська, Сумська області) з давніх-давен „з незрозумілих причин” називають цю місцевість Римом. І належить цей Рим Мармизівській сільраді Варвинський району.
          У 50-х роках минулого століття в цих краях розробляли торфовища, і знаходили римські монети, дерев’яні конструкції, схожі на причали для кораблів і т.ін., а в околицях ще на початку ХХ століття було більше 80 курганів („роблених”, як кажуть місцеві жителі, могил і сторожових пунктів)...
         Отже, схоже на те, що Перший Рим локалізовано?

 

          • Рим - ІІ (на Альбулі)


         Римська імперська історіографія (Тит Лівій) свідчить, що італійський Рим заснували не латиняни, а троянці, які після поразки від ахейців висадились в Італії, де володарював цар Латин!
         Тит Лівій взагалі іменує троянського царя Енея – Юпітером Родоначальником (Iuppiter Indiges), нащадок якого Ромул і вважається засновником другого Риму.
         Отже, Рим (Roma) – не латинська, а троянська (праукраїнське) назва. (До речі, ім’я Роман „чомусь” у нас є дуже поширеним, хіба ні?).
         Ще одна, вельми показова традиція тамтешньої правлячої еліти. Найвищі посадові особи Римської імперії перед тим, як обійняти свою  керівну посаду, „чомусь” їхали в місто Лавінії (засноване Енеєм на честь дочки царя Латина, що стала дружиною троянця) для принесення жертви „Лару (Богу) Енею”...
         Ось чому вже й не дивно, що римляни називали своїх предків-троянців - Teucri (Теукри!). Візьміть словник з латинської мови і ви в цьому переконаєтесь!
         „Те” – з грецької означає Бог (звідси й теологія), а „укр” – країна. Отже, „Божественна Країна” – Україна!
         Друга Троя була заснована в Анатолії у 3100 році до н.е. Відтак ми маємо документальне свідчення, що назва „Україна” має більше 5 тис. років історії!
         Але, якщо згадати, що анатолійські троянці прийшли на територію сучасної Туреччини з України, логічно помислити, що вони називали себе українцями не одну сотню, а то й тисячу років до ІІІ тис. до н.е. Хіба я не правий?..

 

 

 

 

                                                        ВАЛЕРІЙ БЕБИК,
                                                        доктор політичних наук,
                                                        проректор з інформаційно-аналітичної
                                                        роботи Університету „Україна”,
                                                        голова правління Всеукраїнської асоціації
                                                        політичних наук
 


Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 07 червня 2018, 21:41
шизофрения
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Культура: