Яким бізнесом володіє новий Кабмін

Видання Forbes.ua з'ясувало, яким бізнесом володіють нові міністри українського уряду.

Як пише видання, новий уряд - збори екс-управлінців великих бізнесменів і менеджерів, наближених до сім'ї президента Віктора Януковича.

Зокрема, міністр соцполітики Наталія Королевська офіційно визнає за собою лише один актив - підприємство Луганськхолод, що володіє торговою маркою Королівське морозиво. Але основний бізнес політика зосереджений саме у вугільній галузі. Через ряд фірм її чоловік Юрій Солод контролює Львівську вугільну компанію. Як пише видання, це підприємство володіє збагачувальною фабрикою Червоноградська, яка займається переробкою вугілля, видобутого на поки ще державному об'єднанні Львіввугілля, найпотужнішому в Західній Україні.

Екс-глава Надра України Олег Проскуряков - права рука Едуарда Ставицького, який змінив посаду міністра екології на крісло голови Міненерговугілля. Проскуряков працював заступником директора з розвитку компанії БРСМ-Нафта. Компанія - активно розвивається оператор АЗС. За два роки вона збільшила кількість своїх заправних станцій з 26 до 75. БРСМ-Нафта належить Ставицькому, який контролює її через свого батька Анатолія. Крім того, Проскуряков був співзасновником Західно-регіональної інвестиційної компанії разом з підприємством Риф - материнською платою для зборки бізнесу міністра агрополітики Миколи Присяжнюка.

Forbes.ua пише, що міністр економеческого розвитку Ігор Прасолов - квота так званої групи Ахметова. У свій час Прасолов очолював приналежну найбагатшому українцю групу СКМ, з крісла директора якої і потрапив до Верховної Ради в 2006 році. Був заступником голови, а потім і головою ради Нацбанку. Ще до СКМ Прасолов створив інвестиційну компанію Керамет Інвест, пізніше перейменовану в Юпрас Капітал, а пару років тому - в Альтана Капітал. У 2009 році інвесткомпанія офіційно змінила власника. Прасолов, нібито, все продав своєму менеджеру Анатолію Амеліну, який у 2010 року зайняв пост одного з керівників Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Новий голова Міноборони Павло Лебедєв - залізничний магнат, почесний президент промислово-інвестиційної групи транспортного машинобудування Інтер Кар Груп. До групи входять виробники вантажних вагонів, лиття, обладнання та комплектуючих. Головний виробничий актив - ПАТ Дизельний завод (Кривий Ріг), сервісний - компанія Інтерлізінвест, яка, згідно з рейтингом Forbes.ua, входить до шістки найбільших приватних залізничних перевізників. Партнер Лебедєва з бізнесу - бізнесмен Леонід Юрушев. До 2006 року новий міністр оборони перебував на посаді заступника начальника управління інвестиційного бізнесу в банку Форум, головним акціонером якого на той час був Юрушев.

Кар'єра нового міністра будівництва і ЖКГ Геннадія Темника тісно пов'язана з містом Кривий Ріг - батьківщиною родини Вілкул. З 2010 року Темник працював заступником його сина - губернатора Дніпропетровської області Олександра Вілкула. Основний бізнес Темника - агропідприємство Новолозуватське, співвласником якого зараз є його дружина Валентина Темник. Підприємство володіє землею у Дніпропетровській області, вирощує та реалізує зерно. Поки що Темник працював у Дніпропетровській облдержадміністрації, виручка Новолозуватсього збільшилася майже в два рази - до 40 млн грн у 2011 році.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Політика: