Пам’ятник Кобзареві постав в Українській гімназії №1

В Івано-Франківську, на території Української гімназії №1, відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку. Майже двометрове погруддя Кобзаря спорудили з ініціативи батьківської громади навчального закладу.

«Святкування роковин Шевченка в гімназії – це традиція ще 1916 року. Для нас важливо, щоб ця традиція мала постійний розвиток. Батьки звернулись до нас з ідеєю встановити погруддя Шевченка на території гімназії. Ми підтримали її, бо вважаємо, що нам треба увіковічнювати великих українців, адже це містить великий виховний момент», - говорить директор Української гімназії №1 Ігор Дейчаківський.
Автор монументу - прикарпатський скульптор Василь Вільшук. Меценат та головний ідеолог встановлення монументу - місцевий архітектор Василь Бажан.
Від ідеї до її втілення активістам знадобилось небагато – майже рік. Спочатку хотіли встановити погруддя молодого Шевченка. Втім, зупинились на більш впізнаваному образі Кобзаря, який зображує його вже у старших літах. Урочисте відкриття монументу відбулось за участю гімназистів, викладачів, духовенства та місцевої влади.
Відомо, що на Прикарпатті встановлено близько 170 пам’ятників Тарасу Шевченку.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: