4 роки катувань у Франківському СІЗО...

Прикарпатську міліцію звинувачують у свавіллі. Син Жанни Струц 3,5 роки за ґратами.

Жінка стверджує, хлопець ні в чому не винен. Його обманом викликали з дому, завезли з чорного ходу у відділок, і добу катували, вибиваючи зізнання у вбивстві.

«Його привезли на суд, він був дуже побитий. Його вішали на лом між сейфами і били пляшкою з водою. Йому палили між пальцями папір. Йому перекривали дихання», - розповідає мама затриманого Жанна Струц.

Романа судять за вбивство валютника. За словами свідків, на чоловіка напали троє невідомих і викрали сумку з грошима. Через тиждень постраждалий помер. Спершу затримали товариша Романа, Василя Гошовського, у якого під час обшуку знайшли 100 тисяч гривень. Через 5 днів хлопець сказав, що таку суму на зберігання йому дав Роман. Мама каже: справу шили білими нитками з самого початку.

«31-го числа його взяли, казали, що взяли 1-го. Потім фактичне затримання 5-го числа слідчий пише. То я вже не знаю, скільки разів його взагалі затримували», - каже мама затриманого Жанна Струц.

Захисник звинуваченого каже: слідчі проігнорували алібі хлопця, у день у вбивства він був вдома з батьками, а ще приховали та й сфальсифікували докази. За словами адвоката та матері, з дому одяг Романа забрали чистим, а вже згодом виявили на ньому сліди крові. Під час обшуку жінку попросили підписати чисті аркуші з печатками та автографами понятих. А на суді хлопець відкрито заявив – його били. Втім, це проігнорували.

«Якщо 2 квітня працівник оглядав одяг і упакував його з печаткою НДЕКЦ. З цього ми робимо висновок, що в розпорядженні працівників карного розшуку були лишні бірки», - каже захисник обвинуваченого Володимир Соботник.

Про фальсифікацію доказів говорять навіть самі слідчі. В інтерв’ю громадському телебаченню один із працівників міліції зізнався, що хлопця підставили.

«Це робить експерт. Експерт до тіла заходить, в шприц набирає кров. Шприц кладе в холодильник», - каже слідчий Василь Зунза.

Та прокурор непохитний – всі факти перевірили. Катування не було і провина обвинуваченого начебто очевидна.

«Остаточне рішення буде за судом», - заявляє державний обвинувач у суді Денис Свєрідов.

Романові загрожує довічне ув’язнення. Йому лише 24 роки. 3,5 з них хлопець провів за ґратами. У школі та коледжі про нього найкращої думки, там не вірять, що він міг вчинити такий злочин, а мати обвинуваченого не здається – у пошуках правди готова дійти до Європейського суду з прав людини.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Кримінал: