http://pravda.if.ua

ДТЕК інвестує 1,1 млрд. гривень у реконструкцію енергоблоку Бурштинської ТЕС21 квітня 2017, 13:23

Енергокомпанія ДТЕК Енерго розпочала реконструкцію блоку №10 Бурштинської теплоелектростанції. Інвестиції складуть близько 40 млн дол. США, або 1,1 млрд грн. Про це повідомили у прес-службі холдингу ДТЕК.

Виконання робіт передбачає повузлову заміну агрегатів і оновлення систем енергоблоку, що дозволить покращити його виробничі та екологічні характеристики.

Енергоблок №10 введено в експлуатацію в серпні 1969 року і відпрацював в енергосистемі 47 років. Окремі елементи обладнання повністю відпрацювали свій ресурс і потребують повної заміни.

Основним завданням реконструкції та технічного переоснащення енергоблоку станції є збільшення потужності енергоблоку з 195 МВт до 210 МВт, продовження терміну служби обладнання на 15 років і підвищення його техніко-економічних показників роботи. Також заплановані заходи, які дадуть значний екологічний ефект – викиди твердих речовин в атмосферу зменшаться до 50 мг/м³, що відповідає європейським стандартам.

Реконструкцією передбачено виконання великого комплексу робіт: замінять турбіну, барабан котла, трансформатор власних потреб, системи збудження турбогенератора, а також повністю реконструюють генератор, систему пилоприготування та інше обладнання. Досягти зниження викидів планується завдяки заміні електрофільтру для очищення газів. Завершення реконструкції енергоблоку очікується в грудні 2017 року.

«ДТЕК багато інвестує в модернізацію і розвиток Бурштинської ТЕС. Вкладення понад 1 млрд грн в реконструкцію енергоблоку №10 станції демонструє відповідальність компанії за взяті на себе приватизаційні зобов'язання, даючи нове життя старому енергоблоку, який вітчизняна енергетика могла втратити через необхідність виведення його з експлуатації», – сказав директор з генерації ДТЕК Енерго Сергій Куріленко.

ДТЕК має великий досвід реконструкцій енергоблоків ТЕС. Компанія успішно виконала 18 таких проектів і не планує зупинятися на досягнутому. В даний час підходить до фінішу реконструкція блоку №1 Криворізької ТЕС, завершити яку планується на початку червня. Паралельно розпочата реконструкція на блоці №10 Бурштинської ТЕС буде третьою за рахунком для даної станції.