http://pravda.if.ua

Шкільний сніданок. Що їдять наші діти? (фото)23 січня 2012, 13:20

Ні в кого не викликає сумніву, що здоров’я дитини тісно  пов’язано з її харчуванням.  Діти  відповідного віку багато часу проводять у школі, а це означає, що там вони повинні повноцінно харчуватися. Багатьом батькам , мабуть, цікаво, що їдять у школі  на сніданок  їхні діти?

 Пересвідчитись на власні очі, як годують школярів, ми змогли  у їдальні однієї за найбільших шкіл Івано-Франківська ЗОШ № 10, що знаходиться в мікрорайоні «Позитрон».  В 2008 році вона  перемогла у конкурсі «Краща шкільна їдальня» міста.

 

На сьогоднішній день тут навчається 1150 учнів, які за словами заступника директора з навчально-виховної роботи п. Шовкопляса В. Є. всі  охоплені харчуванням.  Вже близько 10 років школа співпрацює з ВПУ готельного сервісу та туризму.  Майстри та студенти училища організовують харчування школярів. Загалом 463 учні молодших класів,  а також   діти з  14 сімей  пільгових категорій снідають безкоштовно.  Вартість  сніданку складає  5 гривень, що фінансується з місцевого бюджету.

 З словами Клим Ольги Володимирівни, завідуючої виробництвом шкільної їдальні, майстра виробничого навчання ВПУ готельного сервісу та туризму,  тижневе меню розробляться відповідно до всіх передбачених норм та правил, і затверджується головним санітарним лікарем міста. Меню циклічне - повторюється лишень раз на місяць.

Сьогодні  на сніданок були філе тушковане, каша гречана, салат з капусти, батон з  маслом та чай.

 
 

В їдальні в спеціально відведеному місці діти можуть безкоштовно втамувати спрагу : кип’яченою водою з лимоном, чаєм  з лікарських трав.

 На власний вибір можна придбати  бутерброди різного виду:з ковбасою, сиром, холодні закуски, молоко, каву  з молоком, чай, чай з лимоном.

 

А також  дозволену нормативами  випічку: пиріжки та оладки.

Асортимент шкільної їдальні включає дієтичні страви : запечені яблука, вітамінні салати.

Варто відзначити, що в шкільному буфеті не продають ні чіпсів, ні сухариків, ні солодких газованих напоїв .