http://pravda.if.ua

На Прикарпатті появилося нове село - Дземброня16 червня 2009, 3:00

На початку червня цього року Верховна Рада України своєю постановою перейменувала село Берестечко Верховинського району Івано-Франківської області на село Дземброня. 

Івано-Франківська обласна рада порушила перед Верховною Радою України клопотання про перейменування села Берестечко Верховинського району Івано-Франківської області  на село Дземброня.
Село Берестечко – це  один з туристичних центрів Прикарпаття, яке у всіх маршрутах зазначається, як село Дземброня. Дземброня – одна із історичних складових назви села Берестечко (Берестецька Дземброня), яке було перейменовано  Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 7 червня 1946 року. Назва села Берестечко  не прижилася у місцевих жителів та чисельних туристів. Багато туристичних маршрутів проходять біля  гори Смотрич і головного хребта гори Чорногори, а саме через  вершину гори Дземброня. З цих висот бере свій стрімкий розбіг річка Дземброня, на березі якої  розташовано село Берестечко.
З довоєнних часів мальовниче село Дземброня привертало до себе увагу. Тут бували і творили відомі письменники Леся Українка, Василь Стефаник, художник і режисер зі світовим ім’ям Сергій Параджанов.  Саме урочище Дземброня надихнуло його на зйомки найвідомішої української кінострічки “Тіні забутих предків”.
У Дземброні – чи не найкраще збереглися давня культура, самобутні національні традиції, унікальні звичаї та обряди, які по своєму слугують розвиткові туристичного потенціалу краю Гуцульщини і Прикарпаття в цілому.
Село Берестечко має статус гірського населеного пункту, який розташований на території    843 га,  має протяжність – 10 км. В селі налічується 112 дворів, в яких проживає 245 жителів, є церква княгині Ольги, школа, бібліотека, сільський клуб, ФАП, дві торгові точки та пилорама,  будується  туристичний комплекс “Бистрець-Дземброня”.
Питання щодо перейменування села Берестечко було підтримано громадянами на місцевому референдумі 18 лютого 2007 року.